Соціум

Від завтра інсулін за програмою “Доступні ліки” видаватимуть лише з електронним рецептом

Google+PinterestLinkedInTumblr
З першого жовтня пацієнти з діабетом зможуть отримати інсулін в аптеках за програмою «Доступні ліки» лише за електронними рецептами.

Рецепт повинен видати ендокринолог, пише Репортер з посиланням на Івано-Франківський обласний центр профілактики та контролю хвороб МОЗ.

Для того, щоб отримати електронний рецепт, треба мати складений індивідуальний план лікування, де ендокринолог призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Далі треба отримати рецепт у ендокринолога або сімейного лікаря. Первинний рецепт видає тільки ендокринолог. Сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога.

Потім пацієнт зможе отримати інсуліни у будь-якій аптеці з позначкою «Тут є доступні ліки» у будь-якому населеному пункті. Місце виписки електронного рецепта та місце реєстрації пацієнта неважливо. Головне, аби аптека мала договір з НСЗУ Національна служба здоров’я України за напрямом реімбурсації інсулінів. Перевірити,чи це так, можна за номером контакт-центру 16 77 або на сайті НСЗУ у розділі Е-дані.

Потім можна отримати повторний електронний рецепт у свого сімейного лікаря або ендокринолога.

Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог, недостатньо, то сімейний лікар направляє пацієнта знову до ендокринолога для коригування або створення нового плану. До кого звертатися за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.