Соціум

Від війни до миру. Роботи франківських художників виставлять в Нью-Йорку (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 22 серпня, в Музеї мистецтв Прикарпаття відбулася мистецька акція «Україна: від війни до миру» присвячена Дню незалежності.

Відомі митці презентували картини та скульптури, які невдовзі поїдуть до Нью-Йорка, пише Репортер.

Організував акцію «Український реконструкційний фонд», аби привернути увагу до проблем України пов’язаних з війною та продемонструвати незламність духу українського народу.

Радник голови реконструкційного фонду Віктор Лещинський розповів, що в проєкті «Україна: від війни до миру» взяло участь 11 митців, які представили 35 робіт. Встигли навіть сформувати двомовний каталог, адже невдовзі роботи виставлять в Українському народному домі Нью-Йорка.

Ідея виникла раптово три тижні тому. Ніхто не вірив, що таку виставку вдасться організувати до Дня незалежності. Та в результаті вийшло навіть крутіше ніж задумувалось, – каже Віктор Лещинський. Цими роботами ми хочемо показати, талановитість наших художників на міжнародній арені, чим живе сучасна Україна та колористику українського духу.

Більшість митців – іванофранківці

Зокрема, до акції долучилися: Наталія Білик, Андрій Шабунін, Володимир Сандюк, Богдан та Орест Кузів, Валерій Дувірак, Богдан Бринський, Володимир Семчук, Анатолій Мельник та Ольга Деренько.

У своїх роботах я розкриваю тему козацтва, – говорить Богдан Бринський, який представив дві картини. – Це моя вічна тема – з діда-прадіда, на жаль, по сьогоднішній день. Нині двоє моїх синів знаходяться на фронті – пішли добровольцями, а я воюю пензлем.

Також нині воює син Валерія Дувірака. І поки Інтернетом ширилися фото зруйнований росіянами міст, художник не міг знайти собі місця.

Емоції та жахіття, які викликали ці кадри, я вирішив відобразити у картині, яку так і назвав – «Маріуполь». Друга картина – «Воля і честь», в ній показана наступність зброї від вояків козацької доби до наших сучасних воїнів, – розповідає Дувірак.

Читайте також: На Прикарпатті археологи знайшли нові артефакти: чому це важливо

Авторка: Ірина Гаврилюк

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні