Соціум

Від сімейної ферми до дослідного саду – на Прикарпатті представили успішні агропроєкти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Для представників прикарпатських ОТГ влаштували семінар “Державна підтримка сільського господарства і тваринництва. Розвиток сільськогосподарських кооперацій на Прикарпатті”.

Семінар організував Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою”.

Головною метою семінару було практичне знайомство з успішними моделями функціонування аграрних проєктів на Івано-Франківщині, мультиплікування і поширення їх на територіях сільських громад.

Тож учасникам запропонували короткий огляд державних та регіональних інструментів розвитку сільських територій. Заступник директора департаменту агропромисловго розвитку Івано-Франківської ОДА Степан Вінтонович познайомив учасників з державними та регіональними програмами підтримки фермерських господарств та загалом аграрного виробництва. А начальник відділу агропромислового розвитку Долинської РДА Уляна Сергенюк ознайомила з цікавими агропромисловими практиками Долинського району.

Далі разом з радником з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігорем Мельничуком учасники мали можливість відвідати кілька інноваційних аграрних проєктів Прикарпаття.

Зокрема, завітали до фермерського господарства «Рома» біля Калуша, яке є прикладом сімейного фермерського господарства. Головним продуктом є молоко. У господарстві утримують 68 корів, мають власне пасовище та вже збудовані за сучасними зразками стайні.

«Попит на молочну продукцію високий, жодних проблем зі збутом тут немає. Молоко у них забирають прямо з ферми. Тож при таких обсягах можна говорити про ефективну самозайнятість», – відзначив радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук.

Також відвідали горіхове господарство «Сади Україна» поблизу  Долини, де на 25 гектарах вирощують грецький горіх та вже мають проєкт на розширення господарства до 100 га. Відвідали учасники семінару і фермерське господарство ФОП Діденко, яке спеціалізується на вирощуванні лохини або так званої «канадської чорниці». На 40 гектарах тут вирощують ягідну культуру, яка дає високу врожайність та вже пристосована до місцевих умов.

Ще один приклад сімейної ферми – ТОВ «Дубовий кут». Тут представники прикарпатських ОТГ ознайомились з можливостями господарства з вирощування овець та кіз, а також відвідали місцеву сироварню, де виробляють крафтові сири, які також мали можливість і продегустувати. У цьому господарстві є і велика туристична складова, адже є усі можливості для прийому подорожуючих, організовують невеличкі екскурсі та дегустації.

В рамках семінару учасники ознайомились з роботою лабораторії і дослідного господарства ТОВ «Долина-Агро», де займаються селекцією та вирощуванням стійких до місцевих умов саджанців ягідних культур (лохини, ожини, смородини), а також саджанців плодових дерев. Усе це стало можливим завдяки кількамільйонним інвестиціям в обладнання, наукову базу та фахових співробітників. Саджанці тут почали вирощувати для власних потреб, але зараз мають збут на всій території України. Замовляють саджанці з місцевого розсадника на рік вперед.

Ще одним цікавим проєктом, з яким мали можливість ознайомитись учасники семінару, стало підприємство «Еко-Карпати». Це невелика ферма, де розводять кіз та мають власну сироварню, що продукує досить цікаві сири. Їх, проте, в основному продають за межі області. Адже товарні партії невеликі і мають досить високу вартість.

У семінарі взяли участь представники об’єднаних територіальних громад Галицького, Рогатинського, Калуського, Рожнятівського і Долинського районів. Вони мають потенціал для розвитку агропромислово сектору, інформує Івано-Франківський центр розвитку місцевого самоврядування.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.