Соціум

Від майстерні до кафе. У Франківську діти та дорослі презентували бізнес-плани

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську двоє школярок і троє дорослих презентували бізнес-плани своїх майбутніх підприємств, які розробили під час навчального курсу з бізнес-планування.

Його організувала Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, пише Репортер з посиланням на пресслужбу організації.

Викладачкою курсу була Галина Гривнак, представниця Бізнес Асоціації Івано-Франківська. Частина учасників – переміщені люди з інших регіонів України, які через війну втратили роботу і на новому місці починають все з нуля.

Коли ми тільки починали навчання, до нас надійшло близько ста заявок від дорослих і підлітків. Це показує наскільки вмотивованими є українці навіть у час війни розвивати підприємництво. У кінцевому результаті ми отримали більше десятка дійсно цікавих та креативних бізнес-планів, які розробили учасники курсу. З них обрали п’ять найбільш обґрунтованих і готових до втілення. Їх і презентуємо на широкий загал, – розповіла керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

Наймолодшою учасницею, яка розробила ідею відкриття кравецької майстерні з виготовлення екосумок, є чотирнадцятирічна франківка Анастасія Чижик. Вона має план через пошиття торбинок не тільки заробляти, а й сприяти зменшенню сміття.

Серед дорослих презентувала свій бізнес-план з виготовлення та продажу дерев’яних іграшок і меблів для дітей Ольга Матвєєва з Миколаєва. Про відкриття майстерні вона мріяла ще до початку повномасштабної війни. Втілити задум вдалося у грудні 2022 року в Івано-Франківську, куди перемістилися всією сім’єю. За словами жінки, це уже не перше навчання, яке вона проходила, щоб правильно побудувати цілі й плани бізнесу, але саме на цьому курсі змогла знайти відповіді на ті питання, які мала до старту занять.

Зараз я маю чітку стратегію та бізнес-план, за яким планую рухатися далі, – каже Ольга Матвєєва. – Ми уже запланували налагодити партнерство з українськими дитячими центрами, а також є думка виходити на міжнародний ринок через інтернет-сервіси, що орієнтуються на продаж товарів.

За невеликий проміжок часу бізнес вже продав понад 60 іграшок. Але Ольга сподівається розширити виробництво, тому шукає зараз додаткові фінансування свого поки ще маленького підприємства.

Нові ідеї

Підтримували на заході майбутніх підприємців представники уже діючих бізнесів та інвестори, що шукають нові ідеї для фінансових вкладень. Серед їх числа – Віктор Вінтоняк, член правління Бізнес-асоціації міста Івано-Франківська.

Всі п’ять бізнес-ідей перебувають на різних стадіях: від концепту до вже практично перших кроків виробництва. Тому їх оцінювати однаково не можна. Але я дуже підтримую такі платформи публічних виступів, бо це дає можливість людям вперше зрозуміти, що таке презентація свого бізнес-плану, а також одразу отримати зворотні відгуки. Думаю, це має надихнути учасників продовжувати шукати кошти на втілення своєї ідеї та не здаватися, – зазначив Віктор Вінтоняк.

На заході також презентували бізнес-плани з відкриття IT-компанії, тематичного кафе з атмосферою Маріуполя та студії з виготовлення металевих меблів у стилі Loft.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.