Соціум

В ЄС вважають рішення КСУ підставою для призупинення безвізу

Google+PinterestLinkedInTumblr
В ЄС заявили, що рішення Конституційного суду України про скасування е-декларування може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.

Про це повідомляє НВ, пише Репортер. ЄС

Про це йдеться в листі посла України при ЄС Миколи Точицького віцепрем’єру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанішиній.

“Як поки що неофіційно зазначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р/2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму”, – йдеться в листі.

Одним з офіційних тригерів для запуску механізму призупинення дії безвізу є відхід третьої держави від критеріїв, внаслідок виконання яких був введений безвізовий режим.

Відзначається, що прийняті КСУ і Окружним адміністративним судом міста Києва рішення про діяльність антикорупційних органів не залишилися без уваги європейських партнерів і викликали стурбованість Європейської служби зовнішньої діяльності та Єврокомісії, які в черговий раз звернули увагу на те, що питання боротьби з корупцією є пріоритетним в порядку денному реформ в Україні, а незалежні антикорупційні органи є квінтесенцією успішної, правової, демократичної, інвестиційно привабливої України.

У листі вказується, що незалежність, інституційна спроможність і стійкість інфраструктури, перш за все антикорупційної, є критерієм досягнення низки короткострокових і стратегічних цілей у відносинах з Європейським Союзом, серед яких:

  • збереження безвізового режиму поїздок громадян України в ЄС;
  • співпраця з Міжнародним валютним фондом, є передумовою отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС в розмірі 1,2 мільярда євро, покликаних забезпечити фінансову-економічну стабілізацію в нашій країні;
  • інтеграція в енергетичний ринок ЄС (йдеться про незалежність НКРЕКП);
  • поширення на Україну режиму внутрішнього ринку в сфері телекомунікацій, укладення угоди про взаємне визнання електронних довірчих послуг (незалежність НКРЗІ);
  • інтеграція в єдиний цифровий ринок (незалежність Національного офісу інтелектуальної власності) та ін.

“Враховуючи зазначене та з метою запобігання розвитку несприятливого сценарію, пропонували б у стислі строки створити робочу групу високого рівня із опрацювання змін до Конституції України, до якої б також увійшли представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, суддівського самоврядування, наукових кіл та громадянського суспільства”, – йдеться в листі.

Підкреслюється, що ключовим завданням зазначеної робочої групи слід визначити обробки змін до Конституції України, які, серед іншого, передбачали повноваження Верховної Ради створювати державні органи зі спеціальним статусом.

27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366-1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК з контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.