Соціум

В управлінні надзвичайних ситуацій розповіли, чому вчора у Франківську не спрацювали сирени

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 28 серпня, в деяких районах Івано-Франківської області, зокрема в обласному центрі, не спрацювали сирени під час повітряної тривоги.

Все – через стару систему оповіщення, яка виходить з ладу, пояснив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло, пише Репортер.

Наша апаратура оповіщення має більше 50 років. На жаль, особливо після дощів, грому, буває кабель проб’є, – пояснює Ігор Влізло. – Тому на жаль виходить з ладу. Апаратура стара, запчастин до неї немає.

За словами Влізла, система оповіщення контролює обласне управління. Вчора о 21:00 апаратура у Франківську вже була відремонтована. Зараз сирени оповіщення повітряної тривоги у місті працюють у повному обсязі. Як інформують в обласному управлінні ДСНС, у колишніх Тисменицькому, Снятинському та Городенківському районах тривають роботи по відновленню.

Над усуненням цих проблем продовжує працювати аварійна бригада. Найближчим часом всі неполадки будуть відремонтовані, – написала голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Читайте: У Франківську встановили мобільні дефібрилятори. Як ними користуватися

Як повідомив начальник франківського управління з надзвичайних ситуацій, зараз у місті працюють над тим, щоб оновити системи оповіщення населення.

Фахівці вже працюють, проводимо розрахунки, – каже Ігор Влізло. – Впродовж тижня вже будемо бачити картину. Далі будемо приймати рішення щодо фінансування – воно буде коштувати не один мільйон. Але є така необхідність, бо ця апаратура, яка зараз є, уже занадто застаріла.

Авторка: Ольга Романська

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні