Соціум

В Україні можуть дозволити носити короткоствольну зброю (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пістолет для особистого захисту. Вже невдовзі в Україні можуть дозволити вільне носіння короткоствольної зброї, пише Репортер з посиланням на відеосюжет каналу 402.

В Україні можуть дозволити носити короткоствольну зброю

У першому читанні законопроєкт про зброю Верховна Рада підтримала за день до повномасштабного вторгнення росії. Нині у парламентському комітеті працюють над правками. Ключові напрямки стосуються зберігання зброї вдома та її вільного носіння.

Водночас, каже народний депутат від Прикарпаття Ігор Фріс, йдеться не про видачу дозволів на зброю, а про право людини нею володіти.

Система планується така сама, як по транспортних засобах, – пояснює нардеп. – Тобто, буде посвідчення власника зброї й купляй собі, скільки хочеш, і реєструй таку зброю, яку ти маєш право, відповідно до закону, зареєструвати. Як машина: буде технічний паспорт на зброю – як технічний паспорт на машину. Буде посвідчення власника зброї – як посвідчення водія. От таким чином автори вирішили це зробити.

Читайте: СБУ викрила масштабну корупційну схему у Держпродспоживслужбі (ВІДЕО)

Думку українців щодо володіння зброєю посадовці вже з’ясували – провели опитування у “Дії”. Понад 58% висловилися «за». Однак побоювань досі не бракує. Люди остерігаються можливих загроз, які виникнуть, якщо кожен охочий зможе носити із собою пістолет.

Усі деталі – у відеосюжеті

Щоб мінімізувати ризики, у законопроєкті передбачили низку запобіжників. Стан психічного здоров’я людини, яка претендує на право володіння зброєю, повинен ретельно перевірятися. Так само, як і те, чи вона не зловживає наркотиками та алкоголем, чи не вчиняла правопорушень. При цьому, процес перевірки має бути максимально прозорим.

Завдяки цій процедурі, яку ми хочемо перевести в електронний формат, можна забрати корупційні ризики, – розповідає Ігор Фріс. – Найбільш корупційний, до речі, момент – це медичні довідки. Тож, якщо ми їх заберемо, якщо за допомогою КЕПів (електронний підпис – ред.), через ту саму “Дію”, через той самий медичний Ehealth будемо верифікувати таких осіб, то знімемо, я вважаю, величезний обсяг тих зловживань, які існують.

Розгляд законопроєкту у другому читанні нардеп прогнозує на кінець літа або початок осені. Однак, зауважує, для цього ще необхідна політична воля.

Читайте: Вступ по-новому. Як абітурієнтам написати вдалий мотиваційний лист

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.