Соціум

В Україні 84% батьків підтримують сексуальну освіту в школах,- Дослідження

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Більшість батьків і вчителів (84%) вважають, що в українських школах необхідно вводити сексуальну освіту, проте не всі педагоги впевнені в тому, що зможуть правильно це робити.

Про це йдеться в результатах дослідження аналітичного центру Cedos в партнерстві з агентством Info Sapiens на замовлення ООН та за підтримки Міністерства освіти і науки України, пише НВ.

Фото ілюстративне

Відповідно до звітів, статеве виховання в школах підтримують повністю по 60% вчителів і батьків. Частково підтримують 24% батьків і 23% вчителів від загальної кількості опитаних. Тільки 8% і 9% не підтримали такі нововведення.

Найбільше батьки і вчителі підтримують введення сексуальної освіти з першого (16% педагогів і 12% батьків) і п’ятого класу (18% і 25% відповідно). Введення сексуальної освіти з п’ятого року навчання підтримують більше опитаних — 18% і 25% відповідно.

Батьки і педагоги зійшлися на думці про те, що проводити таке навчання необхідно в форматі лекцій, де виступатимуть фахівці у цій галузі (47% батьків і 57% вчителів).

У дослідженні також йдеться про те, що, попри такі показники, в цій темі вчителі та батьки мислять стереотипно. При цьому, близько 40% викладачів впевнені в тому, що володіють достатньою кількістю знань в цій темі, щоб самостійно обговорювати статеву освіту з учнями.

Детальніше про стереотипи в сексуальній освіті у батьків і вчителів:

  • дівчина, яка носить коротку спідницю і яскравий макіяж, спонукає хлопців до залицянь — 63% вчителів і 65% батьків;
  • нетрадиційна орієнтація потребує лікування — 36% вчителів і 44% батьків;
  • аборт повинен бути заборонений в Україні – 33% викладачів і 31% батьків;
  • молоді люди, які мали кількох сексуальних партнерів, є розпущеним — 31% вчителів і 30% батьків;
  • обговорення питань контрацепції підштовхує дітей до початку / більш активного сексуального життя — 23% вчителів і 35% батьків;
  • займатися сексом до шлюбу соромно — 27% і батьків, і вчителів;
  • ВІЛ-позитивні діти не повинні вчитися разом з іншими дітьми — 19% викладачів і 26% батьків.

«Однак ситуація з готовністю дещо відрізняється, якщо звернути увагу не на суб’єктивні оцінки самих вчителів. В опитуванні і на фокус-групових дискусіях деякі з них транслювали стереотипи, міфи», — йдеться в дослідженні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.