Соціум

В обленерго відповіли на типові запитання, що стосуються нової підчерги 4.3

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 1 лютого до графіків погодинних вимкнень додали підчергу 4.3. Що це, навіщо, хто туди потрапив тощо, розповіли у Прикарпаттяобленерго.

Хто потрапив до підчерги 4.3

За чергою 4.3 під вимкнення потрапило 12 котелень міста Івано-Франківська та будинки, які живляться спільними з котельнями лініями електропередачі. Раніше ці будинки не вимикались або вимикались енергетиками «вручну»  за підчергою 4.2.

12 котелень вибрані з усіх не випадковим чином. Це ті котельні, які підключені безпосередньо до підстанцій на напрузі 0,4 кВ і з ними на лінії немає розміщених інших об’єктів критичної інфраструктури (лікарень, насосних тощо).

Другий критерій – технічні можливості цих котелень дозволяють підтримувати потрібний температурний режим протягом періоду вимкнень. Всі вони забезпечені альтернативним джерелом енергопостачання (генераторами).

Коли вимикають чергу 4.3

Чергу 4.3 вимикають двічі на добу: з 21:00 до 01:00 та з 09:00 до 13:00. Цей графік узгоджено з «Івано-Франківськтеплокомуненерго», він відповідає технологічним процесам роботи котелень.

На тиждень відтерміноване вимкнення котельні на Довженка, а будинки, які мають спільну з нею лінію електропередачі продовжують вимикати за підчергою 4.2. Відтермінування пов’язане ізвстановленням на котельні більш потужного генератора.

Хто прийняв це рішення та навіщо

Рішення було прийнято спільно АТ «Прикарпаттяобленерго» та міською владою. В Івано-Франківську є близько 600 підстанцій. 400 з них вимикають зараз дистанційно. Ще 200 вимкнути дистанційно змоги немає, оскільки на цих приєднаннях є об’єкти критичної інфраструктури.

100 із цих підстанцій вимикають «вручну», відповідно  будинки, які є на цих приєднаннях, заведені під чергу 4.2.

Решту 100 підстанцій не вимикались жодного разу через нестачу персоналу з відповідними навиками і дозволами працювати в електроустановках. Для соціальної справедливості, про яку говорять ті, кого вже вимикають четвертий місяць поспіль, варто вимикати і їх.

Рішення, як це зробити, було прийняте на Раді оборони області: міських, селищних і сільських голів зобов’язали організувати процес вимкнень за адресами, що знаходяться на лініях з критичною інфраструктурою. До процесу мали долучити балансоутримувачів будинків, електриків ОСББ, ЖКГ. При виконанні цього рішення під вимкнення потрапляли б тільки будинки без участі котелень. Однак, міський голова обласного центру  піддав сумніву можливість реально виконати рішення Ради оборони.

Так з’явилося альтернативне рішення – автоматично вимикати котельні та  будинки, які живляться з ними від однієї лінії. Після численних спільних зустрічей за участі мерії, теплокомуненерго та енергетиків, були погоджені графіки вимкнень та адреси, які під них потрапляють.

З якою метою створена черга 4.3

Чергою 4.3 вимикається додатково 67 підстанцій. Таким чином під графіки вимкнень зараз потрапляє майже весь обласний центр. Це соціально справедливо.

Черга 4.3 при вимкненні знімає з мереж навантаження у 9 мВт. Ці мегавати вкрай важливі для балансування, коли «перебираються» ліміти у періоди пікових навантажень. Це дасть змогу у більшості випадках не застосовувати години можливих вимкнень.

Читайте: Франківські авіатори отримали від благодійників генератор – “Щедрик”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.