Соціум

В обласній клінічній лікарні відновлюють планову госпіталізацію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Після року перерви в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні відновлюють планову госпіталізацію хворих прикарпатців.

Про це повідомили на facebook-сторінці установи, передає Репортер.

Так за словами лікарів відділення неврології, чимало хворих із розсіяним склерозом поступають у запущених станах.

“На жаль, у більшості пацієнтів за останніх пів року хвороба прогресувала настільки, що ми змушені констатувати інвалідизацію, – говорить завідувачка відділення Анна Сорохман. – Точні причини її виникнення невідомі, все ж призупинити цю хронічну хворобу можна за умови вчасного звернення в межах двох тижнів з моменту чергового клінічного симптому». Серед проявів прогресуючого захворювання центральної нервової системи: втрата зору, рухової активності, порушення функції тазових органів”.

Ось уже третій день тут Тетяна, якій діагностували недугу ще три роки тому. Спосіб життя жінки за цей час дуже змінився: швидко втомлюється, рухи обмежені. Каже, дуже б хотілося мати розуміння щодо уваги до свого здоров’я дещо раніше.

Розповідає лікарка також про 20-річного хлопця, якого днями госпіталізували, і який буквально за кілька місяців втратив можливість самостійно ходити.

“Ця хвороба вражає молодь, симптоматика розсіяна, тому не варто зволікати зі зверненням, – акцентує Анна Сорохман.

Минулого року у відділенні неврології з Центром розсіяного склерозу пролікували 300 таких пацієнтів. В середньому тут перебуває 30-40% таких хворих.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.