Соціум

В Івано-Франківську реставрують синагогу “Темпль”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У червні 2020 року Єврейська релігійна громада юдейського ортодоксального віросповідання Івано-Франківська зіткнулася з проблемою: через сильні зливи 120-річна синагога «Темпль», яка є центром життя громади, почала руйнуватися. Дощова вода пошкодила не лише дах будівлі, а й почала підмивати фундамент, через що виникла загроза руйнування історичної будівлі.

Тоді лідер громади Ігор Перельман звернувся за допомогою до Об’єднаної єврейської громади України, завдяки якій був відкритий збір коштів на реставрацію синагоги, пише Репортер з посиланням на jewishnews.com.ua

“Сума, зібрана для початку, становить уже майже 150 000 гривень. Для запланованого ремонту на цьому етапі нам необхідно ще 110 000 гривень. Ці гроші були зібрані завдяки людям з України, Словенії, Франції, Німеччини, США і навіть Австралії”, – розповів Ігор Перельман.

За словами голови громади, 3 серпня розпочали розв’язувати організаційні питання, які стосуються доставки будівельних матеріалів та спеціального обладнання для монтажу пристроїв, призначених для висотних робіт.

Фото Ігор Перельман

Самі роботи почалися 10 серпня, а закінчити планують до 20 вересня.

Синагога, цвинтар, 200 людей. Яким є світ євреїв у Франківську (ФОТО)

Слід зазначити, що деякі роботи почали ще раніше. Так, наприклад, був частково оновлений фасад будівлі, після того, як синагогу змалювали графіті. Ці зображення були зафарбовані.

Фото Ігор Перельман

Також планують відновити куполи синагоги з зірками. Проте, це довгостроковий проект тривалістю на рік.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.