Соціум

В 11 містах та селах Франківщини волонтери руху БУР провели толоку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську 27 травня волонтери руху “Будуємо Україну Разом” – БУР організували толоку. З 10:00 упродовж чотирьох годин вони прибирали на двох локаціях: біля малого озера та на набережній Бистриці Надвірнянської.

На Прикарпатті такі акції відбулися ще у 10 населених пунктах. Про це Суспільному розповіла координаторка однієї з локацій Анастасія Палій.

БУР

“Долучалися волонтери дуже активно, але є така систематична проблема в організації благодійних заходів, коли люди реєструються і потім не приходять. Тому і сьогодні долучилися не всі, хто попередньо зареєструвався. Але якщо ми хочемо мати чисте узбіччя річки, то нам потрібно прийти, відпочити й прибрати за собою, віднести в окремо виділене місце сміття”, — розповідає Анастасія Палій.

БУР
Набережну Бистриці Надвірнянської в Івано-Франківську прибирали 15 волонтерів. Серед них — Олена Мосорин. Дівчина каже: до БУРу приєдналася у лютому 2023 року, коли допомагала відбудовувати школу в Гостомелі. Вирішила долучитися й до толоки у Франківську.
Я живу в цьому місті вже дуже довго і побачила, що люди не завжди дбають про природу. Тому сьогодні долучилася, щоб зробити наше місто чистим. Це — не важко, тому сподіваюся, що зможемо зробити хоча б цю територію охайнішою”, — каже дівчина.
Разом з Оленою прийшла на толоку її подруга Олександра Остафійчук. Крім екологічної мети, у неї є й інша.
БУР
Я віднедавна маю собаку, і коли з нею гуляю, то переживаю, щоб вона не підібрала якесь сміття і з’їла, — говорить Олександра Остафійчук. — На цій ділянці дійсно дуже багато сміття, при чому такого, яке можна легко взяти зі собою і віднести додому — пакетики від котячого корму та інше. А в деяких місцях люди самостійно організували смітники й скидають усе на одну купу.

27 травня екологічну акцію волонтери руху “Будуємо Україну Разом” організували у 64 містах України. Її приурочили до Європейського дня парків.

Що відомо про рух “БУР”

“Будуємо Україну Разом” — волонтерський рух української молоді. Програма “БУР” виникла у 2014 році як волонтерська акція Української освітньої платформи (тоді Львівська освітня фундація) з відновлення житла в Краматорську після його звільнення від російської окупації. Відтоді учасники програми допомагають створювати молодіжні простори та відновлювати будинки для сімей, які цього потребують.

Читайте: В Долинському дитячому садочку благодійники облаштували ігрову кімнату

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.