Соціум Статті

Уроки за розкладом, ЗНО – під питанням. Як уже тиждень навчаються франківські школярі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Уже тиждень в Івано-Франківську триває навчання в закладах загальної середньої освіти, щоправда, дистанційно. Від понеділка, 21 березня, відновилося навчання і в позашкільних навчальних закладах.

Навчаються як франківські школярі, так і діти внутрішньо переміщених осіб, пише Репортер.

школярі новини Івано-Франківська

Знову дистанційно

За словами директора франківського департаменту освіти і науки Ігоря Максимчука, станом на ранок 21 березня в школах громади навчається майже 1400 дітей, яким довелося втікати від війни. Але ця цифра постійно змінюється.

Щоб школярі могли долучитися до навчання на території Франківської громади, треба заповнити онлайн-форму: для загальноосвітніх закладів і для закладів професійно-технічної освіти.

Щоб навчатися дистанційно, вистачає мобільного телефона і доступу до інтернету. Проблем не було, – каже Ігор Максимчук. – Усі діти закріплені за певними закладами освіти там, де вони проживають чи виявляли бажання навчатися. Ті, хто тимчасово мешкає в школах, теж можуть долучитися до онлайн-навчання. Це ще простіше, бо вони можуть використовувати шкільну техніку.

За словами директора департаменту, проблем з педагогами у школах немає, всі навчальні заклади міста відновили навчання. Втім, вчителів, які приїхали до Франківська з інших міст, також запрошують долучитися до викладання та отримати тимчасове працевлаштування. Для цього потрібно заповнити форму, яку розробив франківський департамент освіти.

Станом на понеділок, 21 березня, за словами Ігоря Максимчука, форму заповнили 110 педагогів. Тепер, за наявності вакантних місць, їм намагатимуться запропонувати роботу.

Минулого тижня до мене підходила вчителька початкових класів із Бучі, сказала, що приїхала без нічого, – розповідає директор департаменту. – Вона попросилася в одну із шкіл, щоб працювати зі своїми дітьми. Так і навчаються: вона тут, а вони там.

Після двох років пандемії коронавірусу, школи навчилися працювати дистанційно, каже Ігор Максимчук. У кожного навчального закладу своя методика: хтось використовує Zoom, хтось – Google Classroom, хтось – інші програми.

З волонтерів науки у волонтери війни. Як наукове містечко “Нова енергія” стало гуманітарним хабом

Є ще одне новаторство: уроки від рятувальників. Ще перед повномасштабним вторгненням працівники франківського ДСНС проводили на Вічевому майдані майстер-клас для школярів. Зараз їх теж долучають до навчального процесу. Рятувальники пояснюють, серед іншого, як поводитися, коли звучить сигнал повітряної тривоги, що робити, коли знайшли підозрілий предмет чи вибухівку.

ЗНО зараз неможливе

Перед невідомістю цього року опинилися випускники. Як і у 2020, поки не зрозуміло, в якому форматі цьогоріч оцінюватимуть знання майбутніх абітурієнтів.

Згідно з графіком, другий семестр у франківських закладах загальної середньої освіти має закінчитися 3 червня. За словами Ігоря Максимчука, якщо вже не буде ніяких змін, семестр вийде завершити вчасно. Ті два тижні, які школярі пропустили, можна наздогнати під час уроків. А от весняних канікул, які мали тривати з 26 березня до 3 квітня, не буде – їх школярі уже “відгуляли” з 25 лютого по 11 березня.

Щодо державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання поки нічого не відомо. Міністр освіти Сергій Шкарлет повідомив, що МОН пропонує скасувати складання ДПА, ЗНО,  єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. Основна причина у тому, що на сході України зруйновано закладів освіти, інфраструктура, багатьом дітям довелося покинути свої домівки або жити у бомбосховищах, що ускладнює проведення будь-яких тестувань. У всякому разі, пробне ЗНО, яке мало пройти у березні, уже точно скасували.

Франківський драмтеатр запрошує дітей переселенців на «Час творчості» (ФОТО)

Втім, альтернативи звичній формі оцінювання поки не придумали. За словами директора Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти Богдана Томенчука, поки що рано говорити про те, в якому форматі може відбутися цьогорічне оцінювання знань випускників. Але традиційний сценарій неможливий в умовах війни.

У цьому форматі, в якому як це було досі, зараз провести зовнішнє незалежне оцінювання абсолютно нереально, – говорить Богдан Томенчук. – Логістика процесу така, що треба багато паперових матеріалів везти на пункти тестування, а потім їх забрати з пунктів тестування в умовах конфіденційності. А ще – привезти і відвезти дітей з пунктів тестування, що в умовах війни нереально. Тому зараз все буде залежати від того, в якому форматі буде проводитися вступна кампанія. І тоді вже під це підлаштовувати способи відбору.

У всякому разі, зараз рішення – за Верховною Радою. І воно, звісно, залежатиме від того, як найближчим часом розвиватимуться події на фронті.

Авторка: Ольга Романська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.