Люди Соціум Статті

«Ураган» і друзі: ювілей з добром. Франківський футбольний клуб розпочав благодійний марафон (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цьогоріч у жовтні франківський Народний футбольний клуб «Ураган» відзначатиме 20 років з дня створення. Відсвяткувати ювілей вирішили благодійним марафоном. Гравці клубу, тренери, партнери та вболівальники візьмуть участь у проєкті «20 років – 20 добрих справ». Мета – подарувати трохи уваги та любові, а також стати натхненням для інших.

До жовтня велика сім’я «Урагану» реалізовуватиме по дві благодійні акції щомісяця. Перші події з 20 добрих справ вже відбулися, пише Репортер.

Від аукціону до забігу

Наразі вже є список із 20 партнерів, які готові долучитися. Попередньо за ними вже розподілили місяці, в які вони реалізовуватимуть свої добрі справи. І вже нині є партнери, які знають, коли та що організовуватимуть, а є й такі, що ще не визначились.

Список справ доформовується. В першу чергу звернулися до організацій, які займаються благодійністю та вже опікуються певними категоріями. Зокрема співпрацюють з БФ «Ти ангел», який консультує, кому та яка допомога справді потрібна. Якщо у Франківську є ще ініціативи, яким потрібна підтримка, вони можуть звертатися.

Символічно до ювілею обрали саме 20 справ – по одній на кожного з партнерів, але не виключено, що їх буде й більше, якщо вдасться заразити добром усіх довкола. Серед учасників проєкту – основ­на й дублююча команди, футбольна академія «Прикарпаття», академія НФК «Ураган», а також партнери – «Прикарпаттяобл­енерго», «Прикарпатенерготрейд», енергосервісна компанія «Адамсон», страхова компанія «АРКС», ТОВ «Новітні енергетичні програми», Інститут вертебрології та реа­білітації та інші.

«Наш проєкт – це потреба єднання гравців, тренерів, персоналу, партнерів, вболівальників, мешканців міста, які готові робити добро. Ми стартанули і нам подобається. Основне наше бажання – дати можливість приєднатися усім охочим і щоб справа продов­жувалась, – розповідає співорганізаторка проєкту Ольга Тишко. – Наприклад, один із наших підрозділів – фан-шоп «Ураган», тобто крамничка, де продають брендовані речі клубу, – збиратиме кошти через аукціон зустрічей і сувенірів. Але на що саме збиратимуть кошти, вони ще не визначилися».

Також одна із акцій в рамках проєкту – перший у Івано-Франківську еко-забіг. Він буде благодійним, зі збором коштів на екологічну ініціативу. Мета – показати, що сортувати сміття та віддавати його на переробку – це не важко.

«Цей забіг буде потужним інформаційно і має привернути увагу клубу в напрямку екології, дати поштовх місту, аби зосере­дитися на підходах до поводження зі сміттям, на засиллі пластику, – каже Ольга Тишко. – Тобто ми хочемо показати різні напрямки для спрямування добрих починань, аби вони стосувалися культури, освіти, екології, спорту. І підтримуємо партнерів у реалізації цієї мрії».

Донорство й мотивація

Стартували з клубного дня донора. 9 лютого гравці та персонал футбольного клубу «Ураган» здали 20 літрів в банк обласного центру служби крові. Долучитися могли всі охочі. В центрі крові донори отримали сувеніри від «Урагану».

«Ми здаємо кров, бо розуміємо, наскільки важливою є така акція. Тішимося, що на неї зголосилися гравці основної та дублюючої команди, а також вболівальники, – говорить віцепрезидент футбольного клубу Денис Рудницький. – «Ураган» – це народний футбольний клуб, і такими акціями ми хочемо подякувати кожному вболівальнику та мешканцю міста за ту підтримку, яку отримуємо всі ці 20 років і завдяки якій здобуваємо всі перемоги. Добрі справи – це соціально-важлива місія клубу для мешканців міста. Тому запрошуємо долучатися».

Другу справу вже футбольна академія «Прикарпаття» ініціювала до дня онкохворої дитини. 15 лютого тренери та юні гравці відвідали онкогематологічне відділення обласної дитячої лікарні з подарунками. Кожна дитина, що нині там лікується, отримала особистий подарунок, а також іменну листівку, підписану футболістами.

Усе розклали в екоторби, які робить Віра Бочкур. Жінка спершу боролася за життя п’ятимісячного сина, в якого виявили онкологію, а потім рак знайшли і в неї. Син Максим нині здоровий, а лікування Віри триває вже четвертий рік. Жінка виготовляє полотняні торби з мотивуючими написами – їх можна придбати у її соцмережах.

Читайте також: Рак щастю не завадив. Віра Бочкур з Франківська боролась за життя сина, а тепер рятує себе

Чоловік Віри Роман Бочкур нині є тренером футбольної академії. Він разом з Романом Будункевичем, виконавчим директором академії, та двома 14-річними спортсменами Лук’яном і Маркія­ном передали подарунки завідуючій онкогематологією. До дітей через карантин не йшли, натомість медики потім передали футболістам фото дітей з подарунками.

«Ми зібрали кошти з тренерів та адміністрації, придбали у Віри Бочкур 30 екоторб. В ті торбинки розклали книжки, настільні ігри, які приносили наші вихованці, – каже Роман Будункевич. – Склали 11 пакунків для тих дітей, які на той момент перебували у відділенні, а ще дев’ять – для дітей, які будуть поступати на лікування. Вийшло якраз 20 подарунків для 20 добрих справ. Ще 10 торб залишили працівникам лікарні. Це класний соціальний проєкт. І про такі акції ми не забудемо. Будемо думати, як дітям ще підняти настрій, якось їх мотивувати».

Вкорінити традицію добра

Долучитися до марафону доб­рих справ може будь-хто. Стежити за анонсами акцій можна на сторінці НФК «Ураган» у Facebook та Instagram. Усі події у прямому ефірі транслюються на сторінках організаторів і додатково дублю­ються на сторінці «Урагану». Наразі браку волонтерів немає, але Ольга Тишко сподівається, що кожна нова справа привертатиме більше уваги і в самому клубі, й зовні, що більше людей знатимуть про цю ініціативу та приєднуватимуться.

«Межі немає. Ми так формуємо добрі справи, щоби була можливість доєднатися іншим. З кожним наступним анонсом розповідаємо про потребу тих підшефних, до яких ми збираємося, аби можна було долучитись. Справа знай­деться для кожного, – говорить співорганізаторка. – У день донора ми запрошували стати донором. Коли йшли до дітей, то просили приносити ігри, конструктори, які ми потім передали. Варто стежити за анонсами та долучатися».

Наступний найближчий проєкт буде реалізовувати партнер «Адамсон». Для центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт» завезуть меблі та обладнання для спеціалізованих занять. Охочі можуть приєднатися до акції, передавши розвиваючі іграшки. Їх прий­матимуть до 11 березня на Грушевського, 17 – в офісі компанії «Адамсон».

А 21 березня «Прикарпатенерготрейд» до дня людей із синдромом Дауна відвідає інклюзивну кафе-пекарню «Радість без меж» при монастирі Святого Йосипа.

«Там сподіваємось реалізувати невелике дійство, до якого долучаться і футболісти, і партнери. Зокрема плануємо, що буде невелика товариська гра – карантин, може, стане не таким суворим. Усі охочі долучитися можуть передати набори для рукоділля», – говорить Ольга Тишко.

До теми:

Пекарня без жалю. Як у Франківську створюють робочі місця для людей із синдромом Дауна

Одна з цілей благодійного марафону – започаткувати традицію добрих справ, аби франківці згадували про тих, хто потребує допомоги не лише на Миколая чи Різдво.

«Можливо, всі 20 справ не стануть традиційними, але буде виявлена потреба й надалі робити добро, – додає Ольга Тишко. – Сподіваюся, що кожен підрозділ «Урагану» залишить за собою одну справу та буде її продовжувати, відгукуватися на потреби цих закладів чи пропонувати власні добрі вчинки. І це буде найкращим результатом проєкту».

Авторка: Ольга Суровська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.