Соціум

УПЦ МП звинувачує Епіфанія у “спробі силового захоплення Успенського собору”

Google+PinterestLinkedInTumblr

В УПЦ МП зазначають, нібито настоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній, який 7 січня проведе Різдвяне богослужіння у Києво-Печерській Лаврі, а саме в Успенському соборі, не має на це права, пише DT.ua. Тож, представники російської церкви вважають це “спробою силового захоплення Успенського собору”. Про це йдеться у повідомленні пресслужби УПЦ МП. 

УПЦ МП звинувачує Епіфанія у "спробі силового захоплення Успенського собору"

За повідомленням адміністрації музею, анонсоване ПЦУ богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври не має дозволу, – пише Синодальний інформаційно-просвітницький відділ російської церкви. – Під час зустрічі з представниками священноначалля і братії Лаври 5 січня в. о. генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Олександр Рудник заявив, що ніяких звернень про використання Успенського собору та Трапезного храму для проведення богослужінь з боку ПЦУ не надходило.

Пресслужба опублікувала також відео тієї самої зустрічі. Там задокументовано, що на питання представника УПЦ про богослужіння Епіфанія Рудник відповів:

Ні офіційного звернення, ні неофіційного звернення від ПЦУ я не отримував. Ніяких розпоряджень з приводу цього я не отримував станом на зараз (вечір 5 січня – ред.)

Тож тепер у російській церкві вважають, нібито митрополит Епіфаній завтрашнім богослужінням здійснить “спробу силового захоплення… собору шляхом шантажу та введення в інформаційну оману суспільства”.

У четвер, 5 січня, міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що комісія Мінкульту завершила  роботу із прийняття-передання Успенського собору та Трапезної церкви від Української православної церкви московського патріархату на території заповідника Києво-Печерська Лавра до держави. Він додав, що митрополит Павло (Лебідь), який мав підписати Акт, не з’явився на останнє засідання комісії, однак це не стало перешкодою для повернення державного майна.

Читайте: Пампухи з картоплею, пляцок з маком. Найкращі різдвяні рецепти від ґаздинь з Прикарпаття

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.