Соціум

Українські полярники розповіли, як прикарпатцям захистися від холоду

Google+PinterestLinkedInTumblr
Українські полярники, які працюють на антарктичній станції “Академік Вернадський”, дали декілька простих порад, як захиститися від переохолодження та обмороження.

Лайфхаки опублікували на facebook-сторінці Національного антарктичний наукового центру, передає Репортер.

Фото: Ярослав Дозоров

Щоб не змерзнути на морозі – рухайтеся! Навіть, якщо доводиться стояти/сидіти на одному місці, робіть рухи пальцями, ногами, руками, розминайтеся.

Не виходьте на холод голодним – організму треба багато енергії. Візьміть з собою шоколад чи поживний батончик, якщо раптом треба буде відновити сили.

Не менш як за пів години до виходу з дому змастіть обличчя та руки жирними кремами, а для губ використайте гігієнічну помаду чи бальзам.

Вдягайте кілька шарів одягу, між якими завжди має залишатися простір: так краще зберігається тепло.

Слідкуйте, щоб ваші речі були сухими. Приміром, якщо йдете ліпити сніговика, то візьміть з собою кілька пар рукавичок.

Максимально закривайте всі ділянки тіла: вдягайте теплі рукавички, шапку, а зверху ще капюшон. Для захисту обличчя можна використати баф – це багатофункціональна пов’язка, яка гарно відводить вологу.

Дуже зручна та тепла річ – термоодяг. Він існує різних видів. Наприклад, для активного руху на морозі обирайте той, що гарно відводить вологу. Якщо ж ваша активність буде не дуже високою, то потрібен теплозберігальний одяг.

Зараз також є багато спеціального одягу, який захищає від низьких температур та вологи, зокрема куртки й комбінезони. Можливо, це не дуже вишукано, але точно тепло:) Плюс є можливість відчути себе полярниками, що цілий рік працюють на вулиці в такому одязі.

Тісне взуття на тонкій підошві – це гарантія того, що ваші ноги змерзнуть. Як і в випадку з одягом, між ногою в теплих шкарпетках і взуттям має залишатися певний простір для збереження тепла. Краще утримати його допоможе і товста підошва.

Грітися алкоголем – це дуже погана ідея. Він дає примарне відчуття тепла тільки на перший час, а потім навпаки сприяє переохолодженню.

“Наш дизеліст Олександр Книжатко дотримується цих порад, тому лежить щасливий на снігу, рівень якого, до речі, вже сягнув нового рекорду – 283 см!”, – додають у дописі.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.