Соціум

Угіддя розбрату

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Косівському районі — земельний конфлікт. Група місцевих мисливців бореться за угіддя. Люди бояться, що лісгосп передасть цю землю приватникам.

 

У 1996 році Івано-Франківська обласна рада надала державному підприємству «Кутський лісгосп» мисливські угіддя площею 24 тис. га (12,4 тис. га польових і 11,6 тис. га лісових). До них увійшли землі лісгоспу, РП «Райагроліс» і польові угіддя сільських рад. Мисливське господарство тут ведуть по копитних (олень, кабан, козуля) та пушних (заєць русак) видах звірів.

Минулого року термін закріплення земельних угідь закінчився. За законом, нових землекористувачів має знову визначити облрада. Та виявилося, що лісгосп подав заявку лише на 11 тис. га угідь. Між мисливцями пішли чутки, що цю землю хочуть згодом передати в користування місцевому підприємцю з Німеччини, який раніше викупив кілька десятків гектарів поруч з угіддями.



Голова обласного осередку федерації мисливського собаківництва України Ігор Синежук разом з однодумцями створив громадську організацію «Еко-прес» і подав заявку на 3 тис. га угідь, які розташовані біля сіл Стопчатів, Яблунів, Люча, Акрешора, Нижній та Верхній Березів. Каже, що нині йому в цьому усіляко перешкоджають як на районному, так і на обласному рівні.

Роман Олійник, перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства (УЛМГ), говорить, що мисливське господарство не є прибутковим, з кожної вкладеної гривні повертається близько 50 копійок. Тому природно, що лісгоспи зацікавлені у співпраці з приватними організаціями, які б допомагали утримувати угіддя. Для цього вони укладають відповідні договори про співпрацю. Підприємці вкладають гроші, допомагають доглядати за звіриною, а лісгосп за це дозволяє їм тут полювати. За словами Олійника, деякі лісгоспи, як от Калуський, вже відмовилися майже від усіх своїх угідь.

На користування угіддями дійсно претендує місцеве підприємство «Медвежа». В УЛМГ стверджують, що щороку воно сплачує лісгоспу по 40-50 тис. грн. для догляду за дикими звірами. А в майбутньому обіцяє вкласти сюди близько 5 млн. грн.



«Для нас важливо, щоб були доглянуті звірі, — каже Роман Олійник. — Полювання — це не потреба першої необхідності. В області є 10 тис. зареєстрованих мисливців, але це не означає, що всі мають цим займатися. Полювати мають ті, які спроможні вкласти гроші у відтворення, підгодівлю та охорону диких звірів».

«У цих землях зацікавлені усі, хто живе в навколишніх селах, — каже Ігор Синежук. — Натомість, якщо угіддя віддадуть приватнику, то, аби просто зайти туди та збирати ягоди, люди змушені будуть платити. Ми зібрали вже понад 500 підписів проти цього і так просто не здамося».

Важко сказати, хто в цій ситуації правий, а хто винуватий. По-своєму праві і місцеві мешканці, і приватний інвестор. Тож сподіваємося, що конфлікт залагодиться. Останнє слово тут мають сказати депутати обласної ради.

До теми

Минулого року «Кутський лісгосп» кілька разів фігурував у зведеннях правоохоронних органів. Переважно мова йшла про порушення кримінальних справ проти працівників підприємства за неналежне виконання ними своїх обов’язків, яке призводило до незаконної вирубки лісу.

У листопаді 2012 року суд наклав на держпідприємтво штраф понад 345 тис. грн. Як повідомила прес-служба обласної прокуратури, під час перевірки «Кутського лісгоспу» тут виявили незаконну рубку 1117 дерев, що завдало знач­ної шкоди лісовим ресурсам.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.