Соціум

У Ворохті відновлюють туристичну еколокацію «Болото Рудяк»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Ворохті відновлюють туристичну еколокацію «Болото Рудяк». Роботи проводяться у рамках реалізації проєкту «Промоція екологічного туризму у Ворохтянській громаді шляхом покращення інфраструктури верхового болота Рудяк».

Болото Рудяк, яке знаходиться у Ворохті на території Карпатського національного природного парку (КНПП), є одним із найцікавіших та найцінніших у Карпатах. Його площа становить близько 100 га. Тут на одному квадратному метрі можна знайти та ідентифікувати понад 200 видів живих організмів, є червонокнижні рослини, повідомляє селищна рада.

болото

Останнім часом серед туристів особливої популярності набувають відвідування природних об’єктів. Завданнями цього проєкту є: забезпечити відвідувачів комфортними умовами перебування на природній локації, достовірною інформацією про екосистему болота Рудяк, полегшити маршрут до нього, а також нагадати про правила поводження на природоохоронній території, підвищити екологічну свідомість туристів та місцевих жителів.

болото

Тож, у межах проєкту наразі реалізовано:

  • – облаштовано пішохідним дерев’яним мостиком та лавочками навколишню територію, з яких зручно та безпечно оглядати болото, знайомитись з рослинністю та робити фото;
  • – забезпечено освітлення території за допомогою світлових панелей на сонячних батареях.

болото

У подальшому заплановано встановити інтерактивні стенди для дітей, вказівники з центральної дороги для полегшення знаходження об’єкта та зробити маршрут інклюзивним.

Загальна вартість проєкту – 202 000 грн. З них 165 000 грн виділено грантодавцями (їх перелік на фото) та 37 000 із селищного бюджету Ворохтянської територіальної громади.

Читайте: У верховинця, який зрубав дві смереки, конфіскували бензопилу

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.