Кримінал

У верховинця, який зрубав дві смереки, конфіскували бензопилу

Google+PinterestLinkedInTumblr

Днями Верховинський районний суд оголосив вирок у справі прикарпатця, який незаконно зрізав дві смереки у селі Кривопілля.

прикарпатець зрубав дві смереки

На початку січня чоловік без спеціального дозволу, за допомогою власної бензопили, зрубав два сироростучі дерева загальною кубомасою 1,82 м³.

Внаслідок незаконної порубки дерев прикарпатець завдав збитків Верховинській селищній раді на загальну суму 29832,44 грн.

У суді обвинувачений свою вину визнав повністю та просив його суворо не карати. Пояснив, що він офіційно не працює, проживає з батьками, які також не працюють, в їх сім`ї важке матеріальне становище.

Представниця Верховинської селищної ради у судовому засіданні також просила суворо не карати обвинуваченого. Разом з тим прокурор в інтересах Верховинської селищної ради заявив цивільний позов до обвинуваченого про стягнення шкоди, завданої внаслідок вчинення злочину, в сумі 29832,44 грн.

Враховуючи показання обвинуваченого, а також те, що він не оскаржує фактичні обставини справи, правильно розуміє зміст цих обставин, не наполягає на дослідженні інших доказів у справі, розуміє неможливість надалі оскаржити дані фактичні обставини в апеляційному порядку, у суду немає сумнівів в добровільності та правдивості його позиції, – йдеться у рішенні суду.

До обставин, що пом’якшують покарання, суд відносить те, що він щиро розкаявся у вчиненому. Обставин, які обтяжують покарання судом не встановлено.

В результаті, суд визнав прикарпатця винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.

Цивільний позов прокурора в інтересах Верховинської селищної ради до обвинуваченого – задовольнили. Тобто повинні стягнути з чоловіка на користь Верховинської селищної ради 29832,44 грн.

Також з чоловіка мають стягнути на користь держави витрати на проведення судової експертизи в сумі 5735,52 грн.

Разом з тим, суд вирішив звільнити засудженого від покарання. Позаяк мінімальний розмір штрафу за ч. 1 ст. 246 КК України становить 17 тис грн, призначення даного виду покарання, на думку суду, може бути «надмірним тягарем» для обвинуваченого, бо він не працює і повинен відшкодувати завдану шкоду.

Відтак суд вирішив встановити йому іспитовий строк — один рік. Чоловік повинен періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Речові докази по справі, а саме бензопилу іноземного виробництва марки Dolmar помаранчевого кольору, після набрання вироком законної сили — конфіскували.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.