Соціум

У супермаркетах Львова відмовляться від використання поліетилену

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
За словами заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка, це рішення передбачає поетапний перехід від поліетилену до більш екологічного пакування.

Першим кроком буде добровільна, лояльна система пропонування різних видів пакувань у супермаркетах. Потім міська рада запропонує альтернативу використання не лише поліетиленових пакетів, але й інших шкідливих пакувань, наприклад, спіненого полістиролу (пінопласту), пише Захід.нет.

До теми: Як побороти сміття. Вулицями Франківська скоро поїде мобіль

Виконавчий комітет Львівської міської ради під час засідання 9 листопада погодив обмеження використання поліетилену у торгових точках міста.

Згідно з прийнятим рішенням, власникам супермаркетів та магазинів рекомендуватимуть пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових пакетів – паперові пакети, багаторазові торбини тощо. Також торгові мережі мають розробити програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання багаторазових пакетів.

«Ми визначимо все пакування, яке можна замінювати, і будемо пропонувтаи супермаркетам альтернативу. Це дасть поштовх різним громадським організаціям, які працюють сьогодні у Львові, пропонувати альтернативу. Ми зможемо запускати цілі виробництва таких речей», – каже Андрій Москаленко.

Він додає, що частина міських супермаркетів уже готова перейти від одноразових поліетиленових пакетів на більш екологічні. Після супермаркетів перехід від поліетилену пошириться на малі магазини та ринки.

Читайте також: На франківському сміттєзвалищі відсортували вже понад 2 тис тон сміття (ВІДЕО)

У Франківську про сортування сміття йдеться вже не перший рік. Окремі контейнери для ПЕТ-пляшки вже стоять чи не в кожному дворі. А з 1 жовтня 2017 року великогабаритне й будівельне сміття потрібно вивозити на полігон чи на територію перевізників відходів. ПрАТ «АТП-0928» вже встановило в окремих районах міста контейнери з розподілом на сухе й вологе сміття. На кожному з них зображено, в який контейнер та які саме відходи дозволено викидати. Але цих правил дотримуються далеко не всі.

«Того, що нині є, недостатньо для повноцінного сортування, тож ми вирішили обрати такий еволюційний шлях. Ми не готові до сортування – немає машин, які б вивозили сортоване сміття окремо, – говорить Михайло Смушак. – Маємо до п’яти років часу, щоб еволюційним шляхом запровадити роздільний збір. Місто візьме на себе пропаганду та встановить кілька майданчиків для сортування в центрі, аби показати приклад».

За словами Смушака, фінансово основний тягар має лягти на перевізників побутових відходів, які виграють тендер. Перші такі конкурси проведуть у березні 2019 року.

До теми: Франківськ атакує сміття. Як мерія планує боротися з відходами
Читайте також: У Франківську по-новому сортуватимуть сміття. Викидати можна не все (ПЕРЕЛІК)
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.