Упродовж січня бригади обласного клінічного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надали медичну допомогу 23 прикарпатцям, які отруїлися чадним газом.
У тому числі йдеться про дев’ятьох дітей, повідомляють в Івано-Франківській ОВА, пише Репортер.
Зокрема, у КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» зазначили, що у грудні 2022 року чадним газом отруїлися 18 жителів області, з яких п’ятеро – діти.
Лікарі нагадують, що отруєння чадним газом може виникнути від неправильного використання генераторів, пічок та інших нагрівальних приладів. А ними почало користуватися багато людей через російські атаки на енергетичну інфраструктуру.
Чадний газ не має кольору, запаху чи смаку, тому його неможливо ідентифікувати без спеціальних приладів. Але він може бути смертельним для людини і впливає на організм навіть у невеликих концентраціях.
Основними симптомами впливу чадного газу є головний біль, нудота, прискорене дихання, слабкість, відчуття втоми, запаморочення та сплутаність свідомості.
У “Прикарпаттяобленерго” нагадують, як правильно користуватися генератором:
- Встановлюйте генератор тільки на відкритому повітрі, там, де вітер віднесе вихлопні гази далеко від будинку.
- Не допускається розміщення генератора у приміщеннях, на даху, в господарських будівлях тощо.
- Не встановлюйте генератор біля вікон та входів до будівлі, оскільки чадний газ може потрапити до приміщення через отвори.
- Необхідно врахувати, що під час роботи генератор сильно нагрівається, і об’єкти, що його оточують, можуть спалахнути.
- Заливайте пальне в бак генератора лише на відкритому повітрі (пари пального шкідливі під час вдихання людиною та небезпечні для розміщених поруч предметів).
- Не допускайте витікання бензину чи дизеля з бака, оскільки це забруднює ґрунт, асфальт та є загрозою виникнення пожежі.
- Запас бензину або дизельного пального тримайте окремо, якомога далі від самого пристрою, щоб уникнути пожежі.
Comments are closed.