Соціум

У селі на Тлумаччині знайшли унікальний архів ОУН (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У п’ятницю, 31 січня, до архівів Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери передали архів ОУН.

Архів знайшли в селі Олеша Тлумацького району в скринці від патронів, під час проведення робіт по берегоукріпленні, пише Репортер.

Документи були загорнені в газету “Радянська Україна” за 15 лютого 1950, отже відомо, коли приблизно їх розповсюджували.

“В основному це пропагандистські матеріали, наприклад, як вести конспірації у підпіллі, – говорить директор музею Ярослав Коретчук. – На одному було написано ім’я Богдан, ми знайшли, хто це: Петро Савуляк, який був районним провідником на Тлумаччині”.

Деякі документи науковці побачили вперше, інші вже друкувалися у виданнях.

“Документи ховали у землю, часто використовували молочні бідони. Через якийсь час радянська влада почала нумерувати бідони, щоб бачити, які зникли і де. Тому в цьому випадку використали скриньку, бо бідони контролювали”, – каже Коретчук.

Такі документи знайшли на Тлумаччині вперше.

Читайте також: Раритети з Відня. Про що розповідають віднайдені знимки в’язниці “Діброва” (ФОТО)

“Працівники зателефонували і сказали, що трактором зачепили ящик. У ньому були ці документи. – каже Богдан Двояк, сільський голова Олешанської ОТГ. – У нашому селі в сорокових роках був вишкіл юнаків воювати проти радянської влади. Був злив інформації, їх оточили і відбувся бій. Біля 70-80 юнаків загинули”.

Тепер деякі матеріали будуть реставрувати. З цим допоможе державний архів Івано-Франківської області. З часом, можливо, їх перенаберуть і видадуть книжкою.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.