Соціум

У Раді хочуть оподаткувати Facebook, Google і Netflix

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Верховна Рада планує розглянути проєкт закону, за яким міжнародні компанії, що продають свої електронні послуги українським споживачам, будуть зобов’язані платити податки до українського бюджету.

“У нас склалася абсолютно неприпустима ситуація, коли корпорації, які заробляють великі гроші на території України, взагалі не сплачують податків”, – пояснив потребу в новому законі його ініціатор та голова парламентського комітету з фінансів та податкової політики від фракції “Слуга народу” Данило Гетманцев в коментарі “Радіо Свобода”, пише BBC.

Співавторами проєкту є ще низка депутатів від цієї партії.

Він також заявив, що проєкт ще обговорюватимуть до другого читання із такими міжнародними компаніями, як Facebook. Які, мовляв, вже сплачують податки не в країнах, де зареєстровані, а де отримують доходи – від Японії та Росії до ЄС.

Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону, нині українська податкова система не враховує специфіку компаній цифрової економіки, які можуть бути зареєстровані в одній країні, а отримувати доходи по всьому світу.

Що ж стосується конкретно України, то тут великі міжнародні компанії можуть продавати свої послуги не лише іншим компаніям, але й простим користувачам – фізичним особам. В цьому випадку їхні доходи, фактично, не оподатковуються.

Автори пояснюють, що незареєстровані в Україні компанії надають електронні послуги простим українцям, але не платять ПДВ. А це призводить до втрат бюджету та створює неконкурентне середовище для зареєстрованих в Україні компаній.

Втім, така проблема аж ніяк не є суто українською. Впродовж останніх років її на свій штиб намагаються вирішити багато країн – від Японії та Австралії до ЄС. Певні закони вже також ухвалили і деякі пострадянські країни – Росія, Білорусь, Казахстан.

Наприклад, до 2015 року у ЄС місце постачання електронних послуг визначалося за місцем реєстрації постачальника. Це дозволяло деяким міжнародним велетням “оптимізувати” податки, реєструючись у країнах з нижчою ставкою ПДВ або там, де їхні послуги взагалі звільнялися від оподаткування.Проте у 2015-му правила у ЄС змінили, і тепер електронні послуги обкладаються ПДВ там, де їх споживають.

Втім, не можна сказати, що це сподобалося інтернет-велетням, а в судах різних інстанцій тривають суперечки щодо податків та штрафів на багато мільярдів. Переговори про сплату податків “на місці” тривають на найвищому рівні – між США та ЄС, між ЄС та Facebook і навіть між головою ЄС та Марком Цукербергом.

Після них стає відомо хіба що про те, що “Цукерберг визнав, що Facebook має платити більше податків у Європі”. Те саме можна сказати і про Google, Amazon та інших інтернет-велетнів.

Більше читайте за посиланням.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.