Соціум Фото

У прикарпатській церкві знайшли сховок парафіян 1960-х років (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Священник Микола Григорук, адміністратор парафії храму святої Параскеви УГКЦ села Фитьків, що на Івано-Франківщині, випадково виявив сховок парафіян, який вони залишили перед закриттям храму радянською владою у 1960-х роках минулого століття.

Про це священник повідомив Івано-Франківську архієпархію УГКЦ.

«Сьогодні, під час прибирання іконостасу, я зауважив за намісною іконою Спасителя (там є подвійна стіна, висотою понад два метри) сховок. Присвітив ліхтариком, і побачив пакунок завернений у папір, і окремі куски цупкого паперу. Після довгих і винахідливих спроб, все ж вдалося те все витягнути!», – розповів отець.

За його словами, знахідка виявилася справжнім скарбом. У пакунку було загорнуто сім синьо-жовтих стрічок, якими «пов’язували через плече осіб, котрі тримали церковну процесію».

Цікаво, що папір у котрий загорнули ці стрічки, був радянський інформаційний плакат: «Не трогай взривоопасных предметов – они опасные для жизни». З цього можна зробити висновок, що їх заховали перед закриттям церкви у 1963 році.

Згаданими кусками паперу була репродукція картини «Хрещення Руси-України» художника Володимира Кноша, намальована з нагоди 950-літнього Ювілею хрещення. На жаль, вона збереглася фрагментарно.

«За переховування цих заборонених у радянський час речей чекали великі проблеми: ув’язнення, штрафи, виселення в Сибір, – розповів Микола Григорук. – Ми щиро вдячні нашим попередникам, що незважаючи на страхи, вони зберегли нашу Церкву, віру, Україну та історію для нас! Любімо своє, вивчаймо, цінуймо і передаймо наступним поколінням!»

Знайдені артефакти передадуть музею у Фитькові.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні