Соціум

У МОЗ розповіли, за яких умов нещеплених працівників відсторонять від роботи

Google+PinterestLinkedInTumblr
Роботодавці будуть зобов’язані відсторонювати від роботи невакцинованих працівників, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Це стосується професій, які підлягають обов’язковій вакцинації. Список з такими професіями оприлюднили в МОЗ, пише Укрінформ.

“Якщо вакцинація обов’язкова, то роботодавець зобов’язаний відсторонити від робочого процесу людину, яка не вакцинована”, – зазначив міністр, пояснивши, що слід розрізняти примусову й обов’язкову вакцинацію.

МОЗ може визначити перелік професій, посад і виробництв, для яких є обов’язковим проведення певних щеплень проти інфекційних хвороб.

“В даному випадку ми говоримо про вакцинацію проти COVID, і визначаємо перелік професій. За результатами дискусій і рішення ми говоримо про те що ми зупинилися на освітянах всіх рівнів, на працівниках міністерств та інших органів виконавчої влади і місцевих адміністрацій”,- уточнив Ляшко.

За його словами, наказ МОЗ про перелік професій, які підлягають обов’язковій вакцинації, проходить погодження в усіх органах влади та реєстрацію в Мін’юсті.

“Ми визначаємо дату, з якої він набирає чинності, щоб можна було підготуватися. Після цього роботодавець повинен відсторонити людей, які не вакциновані і не відповідають вимогам. Якщо вакцинація обов’язкова, то роботодавець зобов’язаний відсторонити людину, яка не вакцинована”, – наголосив Ляшко.

Як додав на зустрічі міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, після реєстрації наказу МОЗ буде розроблено порядок його застосування.

“Усі заклади освіти, заклади вищої освіти, наукові установи – в цьому переліку”, – сказав Шкарлет.

Як повідомляв Укрінформ, за словами заступника міністра охорони здоров’я, головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, станом на 23 вересня перше щеплення проти COVID-19 зробили 80% медпрацівників та 62% освітян, повністю вакциновані – відповідно 63% та 42%.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.