Соціум

У масці, з власною ручкою та без дітей: уряд затвердив порядок виборів-2020

Google+PinterestLinkedInTumblr
Уряд затвердив “Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів”.

Документ прийняли на позачерговому засіданні Кабміну 14 вересня, повідомляє Репортер з посиланням на КМУ. виборів

Згідно з порядком, усіх виборців на вході до дільниці будуть опитувати щодо симптомів, а також мірятимуть тепературу.  На дільницях мають бути антисептики для рук і спеціальні місця для утилізації масок і рукавичок.

У приміщеннях буде розмітка – для дотримання дистанції не менше 1 м. Потоки виборців на вхід і вихід мають бути розділені. Крім того, рекомендується одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох на один стіл для видачі бюлетенів.

Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчої комісією повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не дозволяється. Члени виборчої комісії повинні дотримуватись фізичного дистанціювання. Тобто сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани, – йдеться у повідомленні Кабміну.

Дверні ручки й поручні протиратимуть кожні дві години або частіше, вологе прибирання приміщень – кожні чотири години.

Виборці повинні бути в масці, обробити руки перед входом до приміщення. При цьому їх можуть попросити тимчасово зняти маску – для підтвердження особи.

Рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць. І користуватися особистою ручкою.

Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції).

У день голосування таким виборцям треба самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

У разі виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени комісії можуть продовжувати виконувати свої функції при відсутності симптомів респіраторних захворювань.

У разі контакту з хворим без застосуванням засобів індивідуального захисту члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.