Соціум

У Кутській громаді виграли грант та створили мобільну медичну бригаду (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Кутська територіальна громада отримала сучасний автомобіль швидкої допомоги. Спецавто для Кутської міської лікарні передало грецьке представництво асоціації «Médecins du Monde – Greece». Грантову заявку Кутській громаді допомогли підготувати експерти Програми «U-LEAD з Європою». Про це повідомили у регіональному офісі U-LEAD в області, пише Репортер.

У Кутській громаді виграли грант та створили мобільну медичну бригаду_1

Нове авто обладнане портативним УЗД-апаратом, дефібрилятором, електрокардіографом, медикаментами тощо. Відтак у громаді розпочала роботу мобільна медична бригада, в яку входять медики КНП «Кутська міська лікарня».

Ідея створення такої бригади виникла під час однієї з консультацій для Кутської громади, яку організували у регіональному офісі «U-LEAD з Європою» в Івано-Франківській області. Під час зустрічі представники громади наголошували, що для них медицина є одним із пріоритетних напрямків.

У Кутській громаді виграли грант та створили мобільну медичну бригаду_2

Ми розглядали варіант з мобільними виїздами в населені пункти громади, щоб лікарі могли оглядати жителів ще до їхнього звернення в медзаклади. Такий підхід дозволяє зменшити навантаження на медичну систему, а жителі отримають прямі дивіденди з можливістю отримання певних медичних послуг на місцях. Ми взялися за вивчення цієї теми, зібрали інформацію та підготували проєкт разом з працівниками Кутської територіальної громади, – розповідає зовнішній експерт U-LEAD Ігор Мельничук.

У Кутській громаді виграли грант та створили мобільну медичну бригаду_3

Якісна проєктна заявка допомогла Кутській селищній раді налагодити співпрацю з організацією «Médecins du Monde – Greece», яка згодом обрала громаду для участі в пілотному проєкті.

Читайте: Марцінків із заступниками передали франківським бійцям ще одну автівку

За умовами проєкту мобільна бригада обслуговує не тільки Кутську громаду, але й навколишні, які надали на це згоду. Для ефективної роботи розробляється детальний маршрут, який дозволяє охопити максимальну кількість людей. Мобільна бригада щотижня робить по 2-3 виїзди до фельдшерсько-акушерських пунктів у селах.

У Кутській громаді виграли грант та створили мобільну медичну бригаду_4

За один виїзд лікарі обслуговують в середньому 50-60 пацієнтів різного віку. Кожного разу у складі бригади є лікар УЗД, лор, терапевт, хірург чи невропатолог, а також медпрацівники інших профілів.

У нас міська лікарня знаходиться в смт. Кути, тому іноді старші люди або мешканці гірських територій мають певні труднощі з відвідуванням медзакладу. Тому виникла ідея із створенням мобільної бригади лікарів. Для нас дуже важливою є підтримка експертів «U-LEAD з Європою», які допомагали нам, ділилися досвідом та надавали консультаційний супровід. Ми раді такій співпраці, яка для нас корисна та дає результат, – підкреслив голова Кутської селищної ради Дмитро Павлюк.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.