Соціум

У Косові відкрили виставку для незрячих про рекламу у періодиці ХІХ – ХХ століття

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цими днями косівчани мали нагоду звернутися до питань адаптації простору для незрячих під час відкриття незвичайної плакатної виставки «Реклама в українській періодиці ХІХ –І пол.ХХст.» в Косівському музеї народного мистецтва і побуту Гуцульщини.

Експозиція прибула до Косова з Педагогічного музею України у Києві, пише Prostir.Muzeum.

На виставці представлено зразки  реклами, які розміщувалася на сторінках раритетних українських педагогічних періодичних видань з фондів Педагогічного музею. Експозицію доповнили сучасні аналоги продуктів та послуг, які в ті часи рекламувалися: насіння, мило, солодощі, біологічні добавки. Одним з найцікавіших експонатів стала 110-літня друкарська машинка для незрячих, призначена для набирання текстів шрифтом Брайля.  Пристрій дотепер знаходиться у робочому стані.

Унікальність виставки в тому, що всі її експонати доступні для осіб з тяжкими порушеннями зору. Зразки можна брати в руки, зображення і тексти на плакатах укрупнені та продубльовані шрифтом Брайля.

Цей особливий виставковий проект представила на Прикарпатті наукова співробітниця Педагогічного музею України Кіра Степанович. Вона поділилася практичним досвідом свого закладу у справі адаптації музеїв для потреб незрячих. Зокрема, за ініціативою Степанович  в одній з музичних шкіл Києва відкрилося відділення для дітей з порушеннями зору.

Така незвичайна подія на Косівщині вперше. Тож, побачити виставку та поспілкуватися з  пані Кірою зібралося чимало охочих, серед яких були косівські УТОСівці, соціальні працівники, освітяни, бібліотекарі і музейники.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.