Соціум

У Коломиї вперше за двадцять років висвятили нового єпископа УГКЦ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

20 серпня, у катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї відбулася Архиєрейська хіротонія єпископа-помічника Коломийської єпархії УГКЦ Петра Голінея з титулярним осідком Абрита.

Головним святителем став Блаженніший Святослав у співслужінні єпископів УГКЦ. Радість торжества також розділили єпископи Римо-Католицької Церкви – Віталій Скомаровський з Луцької дієцезії, Леон Дубравський з Кам’янець-Подільської дієцезії та Леон Малий, єпископ-помічник Львівської архидієцезії.

Як повідомили у Коломийській єпархії УГКЦ, це перша хіротонія єпископа УГКЦ у новому соборі Преображення Господнього. Попередня хіротонія в місті відбулася ще 20 років тому в іншому храмі.

На початку владика Петро тричі публічно склав визнання своєї віри, а відтак підписане визнання передав Блаженнішому Святославу.

По завершенні Літургії Отець і Глава УГКЦ привітав правлячого архиєрея Коломийської єпархії Василя Івасюка з поверненням до служіння після тривалого лікування. Він зазначив, що знає, як вірні Коломийської єпархії молилися за свого владику і дуже чекали.

«Радію, що цей час настав. Сьогодні, владико, ми дивимося на вас і бачимо, що є сила, здатна перемогти все: неміч і хворобу. Цією силою є любов Бога до людини і людини до Бога. Ми знаємо, як ви любите Бога, свою Церкву, єпархію, і як ви хотіли все побороти, аби сьогодні бути разом із нами. Господь Бог вас почув і дозволив вам покласти могутню правицю на голову свого помічника. Бажаємо вам Божого благословення, кріпкого здоровʼя, мудрості і великої любові до єпископа-помічника на многії і благії літа».

«Прошу дорогих отців Коломийської єпархії прийняти свого нового єпископа. Ви всі його добре знаєте, бо він вийшов серед вас, з-перед вас узятий і сьогодні до вас повертається як помічник правлячого архиєрея», – наголосив Блаженніший Святослав.

Наостанок Отець і Глава УГКЦ пригадав свою першу зустріч з владикою Петром Голінеєм у маленькій хатині ректора підпільної духовної семінарії о. Михайла Косила. Тоді отець поділився з присутніми своїми спогадами про дияконські свячення теперішнього владики, які він прийняв у 19 років.

Нагадаємо, 12 липня 2023 року у Ватикані оголошено про те, що Святіший Отець Франциск поблагословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про обрання о. Петра Голінея єпископом-помічником Коломийської єпархії УГКЦ. Йому надано титулярний осідок Абрита.

Довіка

Владика Петро Голіней народився 12 липня 1973 року в с. Добротів Івано-Франківської області.

З 1991 по 1996 рік навчався в Івано-Франківському богословсько-катехитичному інституті, де отримав диплом богослова і кваліфікацію вчителя релігії.

Після дияконських свячень 9 квітня 1992 року допомагав священникам у відновленні греко-католицьких парафій у Чернівецькій області.

Впродовж 1996–1998 років здійснював дияконське служіння в Делятинській парафії.

З 1997 по 2001 рік навчався у Прикарпатському державному університеті, здобувши ступінь спеціаліста з історії.

Після священичих свячень 29 листопада 1998 року служив сотрудником Делятинської парафії, згодом був відповідальним за душпастирство молоді в Яремчанському деканаті (2000–2014 рр.), вчителем історії у Делятинській ЗОШ № 1 (2003–2016 рр.), деканом Яремчанського деканату (2014–2016 рр.).

З 2005 по 2007 рік поглиблював богословські студії на Папському богословському факультеті у Варшаві (Польща), де 2010 року здобув ступінь магістра богослов’я. У 2015 році – ліцензіат з богослов’я.

У 2016 році вступив на навчання до Папського східного інституту (Рим), де в 2020 році здобув ступінь доктора східних церковних наук.

Від 3 грудня 2020 року звершував служіння канцлера Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії.

З 1 серпня 2022 року був призначений парохом катедрального храму Жировицької Божої Матері та святих Сергія і Вакха в Римі.

Крім української, володіє польською та італійською мовами.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.