Соціум

У Коломиї відкрили меморіальну дошку легендарному сотенному УПА Мирославу Симчичу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 18 січня, у Коломиї відкрили меморіальну дошку легендарному сотенному УПА Мирославу Симчичу.

Такою важливою подією вшановуємо світлу пам’ять Героя України, почесного громадянина Коломиї та Львова, легендарного сотенного УПА Мирослава «Кривоноса» Симчича, для якого Україна була понад усе. Саме сьогодні минає рік, як він помер. Тому в цей день ми згадуємо його шлях та боротьбу, йдеться на сторінці міського голови Богдана Станіславського.

Відтепер кожен, хто йтиме повз будинок на бульварі Лесі Українки, 12, знатиме, що поруч із нами жила людина, яка присвятила своє життя визволенню нашої держави від окупантів, – йдеться у дописі.

У зовсім юному віці Мирослав Симчич став командиром одного з найбільш відомих боїв під Космачем. Сотня УПА під його керівництвом знищила елітний підрозділ НКВС – близько 300 солдатів та офіцерів. Відтоді минуло майже 80 років, а цю розгромну для них битву росіяни досі не можуть забути.

А ми теж запам’ятаймо назавжди про перемоги легендарного сотенного «Кривоноса», який змусив ворогів відчути силу українського опору. Бо поки жива пам’ять, доти живе нація, – додає Станіславський.

Хто такий Мирослав Симчич

Мирослав Симчич на псевдо Кривоніс — політв’язень, кавалер орденів “Свободи” та “За заслуги”, Герой України.

Повстанець народився у селі Вижній Березів. У 1941 році доєднався до лав юнацької сітки ОУН. Перед закінченням Коломийського архітектурного технікуму, восени 1943 року, Мирослава направили до першого куреня Української народної самооборони до Космача, де хлопець служив кулеметником.

Під керівництвом Мирослава Симчича у 1945 році під Космачем повстанці розгромили каральну дивізію НКВС на чолі з генерал-майором Миколою Дергачовим. Бій тривав три дні. Загалом Мирослав Симчич провів 42 успішні бої.

Кривоноса арештували в 1948 році. Тоді радянська влада таврувала його прізвиськами “преступнік і бандіт”. Повстанець відбув понад 32 роки каторги й таборів.

15 листопада 2017 року Косівський районний суд реабілітував Мирослава Симчича.

У 2022 році з нагоди 80-ліття створення УПА сотенного Карпатського краю Мирослава Симчича нагородили медаллю “80 років УПА”.

14 жовтня 2022 року президент Володимир Зеленський присвоїв Мирославу Симчичу звання “Герой України”. До 100-річного ювілею Мирослава Симчича створили іменний календар на 2023 рік.

Сотенний Української повстанської армії Симчич помер 18 січня 2023 року.

“Однією з його найбільших перемог є те, що зараз тисячі таких Симчичів, як він, теж вміють перемагати ворога”, — сказав на похороні сотенного УПА історик Володимир В’ятрович.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.