Соціум

У карпатські річки вперше випустили понад 25 тисяч мальків лосося дунайського

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 27 вересня, відбулося зариблення гірських річок Чернівецької, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Так, загалом у річки Прут, Черемош, Тиса та їх притоки Державним агентством меліорації та рибного господарства України випущено 25 282 екземплярів лосося дунайського загальною вагою близько 199 кг. Про це повідомили у Мінагро, передає Репортер.

Зокрема, у межах Чернівецької області вселено 13 882 мальків лосося дунайського, Закарпатської – 10 000 мальків, Івано-Франківської – 1 400 рибин.

“У межах Закарпатської області зариблення водойм мальком лосося дунайського за державні кошти відбувалося вперше. Вирощування рибопосадкового матеріалу здійснено рибоводним форелевим заводом «Лопушно» за державні кошти. Вселення проводилося відповідно до порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, затвердженого наказом Мінагрополітики від 07.07.2012 № 414”, – повідомляють у  міністерстві.

Довідково: Лосось дунайський, або головатиця — вид ряду лосось родини лососевих. Найцінніша риба річок басейну Дунаю, що витікають з Карпат, представник лососевих, відомий також під назвою головатиця. Він зустрічається на сході Закарпатської області в середній і нижній течіях річок Тересви і Тереблі, у Тисі, у Передкарпатті — басейнах Прута і Черемоша. Це — одна з найбільших риб гірських річок, довжина якої досягає понад 180 см, маса — 60 кг. Лосось дунайський вважається реліктовою формою тайменя, раніше широко розповсюдженого у водоймах Євразії.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.