Соціум

У калуських школах розпочали роботу по облаштуванню укриттів

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Калуші облаштовують укриття у закладах освіти. Це потрібно, щоб відновити очне навчання з вересня.

Про це йшлося у понеділок, 20 червня, на нараді міського голови Андрія Найди з керівниками закладів освіти Калуша, пишуть Вікна.

У калуських школах перевірять укриття, щоб відновити офлайн-уроки
З вересня у закладах освіти мають бути укриття

Основне, що розглядали на нараді, — створення безпечних умов для навчання та виховання здобувачів освіти у 2022-2023 навчальному році.

Як ідеться у повідомленні, у школах планують облаштувати захисні споруди, відповідно до Рекомендацій Державної служби надзвичайних ситуацій. Найближчим часом комісія огляне наявні чи створені укриття і перевірить їхню відповідність вимогам захисних споруд.

Як повідомила начальниця Калуського управління освіти Ірина Люклян, методичні рекомендації щодо облаштування укриттів є досить об’ємними. Виконання деяких заходів вимагає коштів. Заклади освіти мають фінансування, які раніше закладали на закупівлі, поточні ремонти тощо і зараз їх використають на облаштування укриттів.

Більшість закладів освіти мають підвальні приміщення, їх пристосували під укриття для мешканців громади раніше. Зокрема, зробили тут освітлення.

Облаштування укриттів також передбачає систему вентиляції, наявність запасного виходу, місць для сидіння, доступу до питної води, туалету. Там, де не можна буде провести каналізацію, можуть влаштувати біотуалети.

У закладах освіти, де немає підвальних приміщень, укриття можна зробити на цокольному чи першому поверсі (також є відповідні рекомендації), або ж підготувати укриття неподалік закладу освіти, до яких, у разі потреби, можна буде швидко перемістити дітей.

Ще одне питання — здатність укриттів вмістити всіх здобувачів освіти та колектив закладу. Така проблема може бути актуальною, зокрема, для великих ліцеїв громади. За словами Ірини Люклян, можливі різні варіанти: або організувати навчання у дві зміни, або ж — змішане навчання, коли одні класи навчають очно, а інші — дистанційно. Працювати над такими питаннями мають адміністрації закладів освіти.

А повністю завершити облаштування укриттів у калуських закладах освіти мають до кінця липня.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.