Соціум

У Калуському районі виявили сказ у собаки. Господарів провакцинували

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Калуському районі у селі Довгий Войнилів виявили сказ у собаки. Карантинні обмеження будуть діяти тут впродовж двох місяців. Загрозливою зоною визначено сусіднє село Перекоси.

Цього тижня відбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якому йшлося про випадок сказу у селі Довгий Войнилів Верхнянської громади, який виявили у собаки. Днями надійшло лабораторне підтвердження. Господарів собаки провакцинували, інформують “Вікна” з посиланням на пресслужбу Калуської районної державної адміністрації.

сказ

Члени комісії затвердили заходи з ліквідації захворювання на сказ у селі Довгий Войнилів. Зокрема, передбачено проведення вакцинації усіх сприйнятливих на сказ тварин. Також необхідно провести реєстрацію собак та перевірити умови їх дотримання. Крім того, згідно з рішенням комісії, у приватному помешканні необхідно здійснити дератизацію. Актуальним питанням є і врегулювання чисельності лисиць. Для цього місцевій громаді необхідно звернутися з клопотанням до обласної військової адміністрації.

Загалом карантинні обмеження у селі Довгий Войнилів будуть діяти впродовж двох місяців. Загрозливою зоною визначено сусіднє село Перекоси.

Начальник управління Держпродспоживслужби в Калуському районі Григорій Химич зазначає, що у 2023 році це перший випадок захворювання на сказ у районі.

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у районі Оксана Ананєвич додала:

Це захворювання — дуже небезпечне для людини. Якщо не надати вчасно антирабічну допомогу, людина помирає. Тому кожен, хто мав контакт зі скаженою твариною, повинен негайно звернутися до медустанови та вчасно отримати вакцину.

Читайте: В мережах Франківщини є вимкнення через негоду

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.