Соціум

У Калуші розгорівся конфлікт навколо перейменування вулиці Пушкіна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Калуші виник конфлікт навколо перейменування вулиці Пушкіна. 

Калуська міська рада запланувала перейменувати близько 20 вулиць міста, які названі на честь російських діячів. І першою у списку на перейменування стала вулиця Пушкіна, пише Репортер.

Калуші

12 грудня у своїй групі на фейсбуці «Детектор. Калуш» міська рада оприлюднила опитування, де запропонувала громаді 5 варіантів нових назв для вулиці. Це Героїв України, Володимира Кушлика, Воїнів ЗСУ, Левка Лук’яненка та Романа Мердуха.

З цієї групи пост з голосування розійшовся по інших локальних групах.

Бо треба зауважити, що ще на весні, після загибелі у війні братів Бутусіних була створена петиція про перейменування вулиці Пушкіна на їхню честь. Вона набрала достатню кількість голосів і навіть отримала відповідь від міського голови – що цей варіант розглянуть.

Їхня броня стала місивом, – побратим «Вікінг» про смерть братів Бутусіних (ВІДЕО)

І от в одній з груп в коментарях під опитуванням почалася не дуже красива історія, коли згадали про цю петицію і варіант з іменем братів Бутусіних.

Так що батько загиблих хлопців Олег Бутусін врешті опублікував відео звернення.

В кінці листопада вийшов пост про перейменування вулиці Пушкіна, де в коментарях до цього посту були ображені імена моїх дітей – Романа та Леоніда. Там була багато образ в мою адресу, в адресу моєї сім’ї, моїх друзів. Але ви пройшли мимо і заступилися тільки одиниці. Решту мовчки погодилися з тим, що там писали.

Тому я звертаюся до вас як до своїх опонентів, мовчання – знак згоди, значить ви згодні. Я не збираюся виправдовуватися, бо багато мене знають, багато могли спитати напряму. Я стараюся жити по совісті і так вчив своїх дітей.

Щодо перейменування – зразу після похоронів до мене підійшли мої знайомі з пропозицією назвати в Калуші вулиці іменем братів Бутусіних, справедливо вважаючи, що це буде удар по путінській пропаганді. Але наша влада, не думаю, що зі злого умислу, але об цю петицію витерла ноги. І навіть не поклала цю петицію на розгляд. Пройшло 8 місяців і вони влаштували цю клоунаду з голосуванням, кидаючи кістку між сім’ями загиблих. І я в цьому брати участь не збираюся.

Читайте: Я пишаюся своїми дітьми. Родина з Росії втратила двох синів-воїнів, які обороняли Чернігівщину

Що стосується моїх синів, то хто їх знав, а багато в Калуші їх знали, можуть сказати, що ні Роман, ні Леонід ніколи не проходили повз чуже гору. Я згадую, коли Роман у звільненні, а звільнення дуже короткі у них в академії були, летить у Франківськ здати кров для хворої на рак дівчинки. Чи Леонід, коли хотіли образити слабшого і весь автобус сидів, то він встав і закрив собою цю людину.

Я не збираюся видавлювати із вас сліз ваших фальшивих, вони мені не потрібні, і співчуття вашого мені не треба. Тепер я розумію ваше ставлення до мене і моєї сім’ї.

Читайте: Батьки загиблих за Україну братів Бутусіних подарували калуській лікарні високоточний апарат УЗД

Калуська міська рада відповіла на відео Олега Бутусіна.

Вельмишановний пане Олеже! Перш за все, просимо вибачення у всієї Вашої родини, якщо наші дії ненароком образили світлу пам’ять Ваших Синів – наших Героїв Романа і Леоніда Бутусіних. Ми разом з Вами сумуємо через те, що втратили через війну відважних Воїнів. Усвідомлюємо, що загинули брати Бутусіни за нас, за Україну.
Але наголосили, що органи місцевого самоврядування зобов’язані діяти виключно у законний спосіб. А у випадку перейменування вулиць – згідно із Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен права власності (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв та дат історичних подій» від 24.05.2012 № 4865-VI.
Частина 5 статті 3 цього Закону передбачає, що «Імена фізичних осіб, … присвоюються… об’єктам права власності (вулицям, наприклад – авт.) лише після громадського обговорення. Тому однієї петиції, було недостатньо для ухвалення рішення щодо перейменування вулиці.

 

Авторка: Євгенія Ступ’як

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.