Соціум

У Городенці готують нові приміщення для внутрішньо переміщених українців

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Городенківській територіальній громаді з початку повномасштабної війни росії проти України зареєстрували 4000 переселенців.

Зараз у Городенці є 2700 внутрішньо переміщених українців, які стоять на обліку в управлінні праці та соцзахисту, пише Репортер.

У Городенці чекають на приїзд ВПО

За словами заступника міського голови Андрія Цюмпали, нині у громаді шукають нові місця для розміщення приїжджих, адже тут очікують приїзду нової хвилі ВПО.

Ми маємо приміщення, які могли б використовуватися для проживання ВПО, – каже Андрій Цюмпала. – Це двоповерхова споруда ліцею, де достатньо зробити ремонт. Запропонували й інші приміщення, які після капітального ремонту могли би використовуватися для компактного проживання. Ми розуміємо, що частина України не зможе ввійти в опалювальний сезон, і люди будуть змушені їхати в ті місця, де вони зможуть перезимувати. Ми працюємо над тим, щоб їх прийняти.

Зараз переселенці мешкають в одному приміщенні – колишньому дитячому садку. Раніше його відвідували небагато дітей, тепер їх перевели в один із ліцеїв, а садок облаштували для ВПО. Решта українців з постраждалих регіонів живуть у приватному секторі – у друзів чи знайомих.

Зараз громада готується до зимового періоду: продумує варіанти на випадок ракетних ударів по інфраструктурі міста.

Школи у нас працюють у звичному режимі. У кожній є укриття, щоб сховати дітей під час повітряної тривоги, – розповідає Андрій Цюмпала. – Садки також працюють. Триває підготовка до опалювального сезону, ми не бачимо причин, щоб у зимовий період школи не функціонували.

Читайте: Кукурудза замість цукру. У Городенці планують створити 1000 робочих місць

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.