Соціум

У франківських вишах на 150% побільшало студентів-чоловіків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Українські вищі навчальні заклади (ВНЗ) фіксують небувалий приріст студентів-контрактників. Порівнюючи з минулим роком кількість нових студентів платної форми навчання зросла майже на 40%, а якщо виокремити лише чоловіків – то на 82%.

У деяких університетах кількість нових студентів-чоловіків зросла вдесятеро і більше. Наприклад в Івано-Франкіській області виші зафіксували зростання на 150% у 2022 році, порівняно з 2021, пише Репортер з посиланням на “Наші гроші. Львів”.

У вишах побільшало студентів-чоловіків

В умовах значного скорочення населення (за даними ООН, з України змушені були виїхати  понад 5 млн людей) мало б меншати і студентів платної форми навчання. Частково так і є – стало менше студенток і студентів до 20 років, традиційного віку для вступу до університетів. Натомість різко – у рази – зросла кількість студентів віком 30-50 років. Мова йде про десятки тисяч чоловіків, які раптом вирішили здобути вищу освіту.

У 2022 році в університети Івано-Франківщини зарахували 8274 студентів-чоловіків. У 2021 році було всього 2867 молодих людей. Зокрема, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу зафіксував на 406% студентів чоловічої статі, ніж у попередній рік.

Така ситуація – майже по всій країні. Луцький національний технічний університет (+442%), Національний лісотехнічний університет України (+606%), Львівський національний університет природокористування (+616%), Українська академія друкарства (+754%). Рекордсменом серед великих ВНЗ є Чернівецький торговельно-економічний інститут (+1134%), де контрактників першого року навчання стало більше у 12 разів.

Читайте: У Франківську готові до мультипредметного тесту: як усе буде

У міністерстві освіти і науки (МОН) проблеми не бачать. «Я думаю, що ситуація дещо простіша. Якщо військове командування прийде до висновку, що воно потребує [студентів], то будуть внесені зміни до законодавства і студенти будуть мобілізовані. А якщо, скажімо, це зараз не так потрібно, то тоді люди отримають додаткову освіту і будуть краще підготовлені до різних життєвих ситуацій, у тому числі і до мобілізації»,  – заявив генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України Олег Шаров.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.