Соціум

У Франківську жінки після 40 років можуть безкоштовно зробити мамографію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Жінки, яким понад 40 років, можуть безкоштовно зробити мамографію в Івано-Франківській центральній міській лікарні. За рік в медзакладі цю процедуру проходять 8-9 тисяч жінок. У майже 5% з них виявляють патології, які піддаються лікуванню. Про це розповів завідувач рентгенологічного відділення Ігор Соколовський, пише Суспільне.

За його словами, рак молочної залози є найпоширенішим захворюванням серед жіночої онкології.

Потрібно бути захищеною. Знайти час та прийти. Ми довго не затримуємо, чітко на ту годину, на яку пацієнтка записалася, виконаємо процедуру, — каже Ігор Соколовський.

Мамографія триває 20 хвилин. Щоб зробити мамографію, жінкам потрібно попередньо записатися та мати скерування від сімейного лікаря, пояснює рентгенлаборантка центральної міської клінічної лікарні Тетяна Бабельська.

Особлива умова — жінці має бути повних 40 років, бо змінюється структура молочної залози. До 40 років бажано робити тільки УЗД, МРТ. Перед процедурою зранку не можна нічим маститися: антиперспірантом, дезодорантами. Також бажано не вживати кофеїн, каву, газовані напої, — розповідає Тетяна Бабельська.

Читайте також: Рибальство, теплиці та адаптація. Як у Калуші дружина загиблого військового створює реабілітаційний центр

Протипоказання до процедури мають вагітні та жінки, які годують грудним молоком, каже рентгенлаборантка.

Коли жінка має імпланти, а зараз це не рідкість, потрібно попереджати заздалегідь. Бо коли ми реєструємо пацієнтку, я маю вказати комп’ютеру, що там є імплант, аби визначити компресію і не травмувати його, — каже Тетяна Бабельська.

Галина Кічак обстежується щороку. Жінка розповідає: під час мамографії у неї виявили кісту у молочній залозі, про яку, каже пацієнтка, навіть не здогадувалася.

Читайте також: Безпечне село у жіночих руках. Як у Росохачі Галина Мельничук керує громадою

Після пологів не зверталася в медзаклад довший час. А коли прийшла на мамографію, то лікар виявив в мене кісту. Я обстежуюся щороку, вона не росте, — каже Галина Кічак.

Процедуру мамографії потрібно проходити один раз на рік. Результати обстеження пацієнтка отримує впродовж двох-трьох діб.

До теми: Люди й гори. Як у Франківську ініціатива з адаптивним одягом для поранених переросла у проєкт з реабілітації «Петрос»

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.