Відео Соціум

У Франківську врятували колонію червонокнижних кажанів (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську врятували колонію з 225 червонокнижних рудих вечірниць.

Про це на своїй facebook-сторінці повідомив замдиректора Галицького національного природного парку Володимир Бучко, передає Репортер. колонію

Фото ілюстративне

“Виїхав миттєво, адже не можна було гаяти ні хвилини – під загрозою загибелі була ціла колонія занесених до Червоної книги України рудих (дозірних) вечірниць (Nyctalus noctula)”, – йдеться в дописі.

За словами чоловіка, колонія тварин налічувала 250 особин, але 25 загинули через холод. Кажанів забрали та відвезли у Центр реабілітації диких тварин Галицького національного природнього парку.

Довідково:

Вечірниця дозірна  або вечірниця руда (Nyctalus noctula) — вид кажанів роду Вечірниця (Nyctalus) з родини Лиликові (Vespertilionidae), один із трьох видів вечірниць у фауні України. Має довжину 8 см та розмах крил 35 см, що робить її одним з найбільших видів кажанів Західної та Центральної Європи.

Зазвичай починає полювати із заходом сонця, раніше за більшість європейських кажанів. Літає високо та швидко, піднімається над верхівками дерев звичайних для цієї тварини лісових районів. Воліє селитися в невеликих гаях, може пролітати на відстань до 20 км від місця сну. Удень зазвичай ховається в дуплах або інших укриттях. Зазвичай харчується жуками, міллю, крилатими мурахами, інколи нападає на дрібних птахів.

Узимку руда вечірниця впадає у сплячку, як і решта кажанів помірних широт. Зазвичай для цього дупла занадто холодні, тому тварина шукає печери або штучні споруди, такі як горища. Часто місця сплячки знаходяться у сотнях кілометрів від районів мешкання улітку.

Починаючи з 2000–2005 року, в Україні та суміжних країнах частішають зимові знахідки вечірниці дозірної. Цей вид часто знаходять у стані зимової сплячки в різноманітних господарських приміщеннях, у будівлях університетів та адміністрацій та інших нежитлових спорудах. Щороку фахівці Українського центру охорони кажанів виявляють до 10 місць перебування, всі у містах, у кожному від 10–20 до кількох сотень вечірниць.

Хоча ця вечірниця знаходиться під відносною загрозою, вона більш поширена й чисельна, ніж решта європейських кажанів, багато в чому завдяки здатності мешкати у містах. Від 2009 року вид включено до Червоної книги України

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.