Соціум

У Франківську відкриють першу в Україні “Кімнату позитиву” для дітей, хворих на туберкульоз

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Щороку близько 200 дітей Івано-Франківщини перебувають на лікуванні у відділенні легеневого туберкульозу та менінгіту Івано-Франківського обласного фтизіопульмонологічного центру. Протягом терапії, яка триває від 2 до 9 місяців, діти не мають можливості відвідувати школу, залишаються ізольованими від своїх друзів та родини.

Для них творять першу в Україні “Кімнату позитиву”, де вони зможуть проводити вільний від процедур час.

Проект створив благодійний фонд «Відкриті очі» компанії SoftServe у співпраці з лікарями відділення легеневого туберкульозу та менінгіту для дітей завдяки благодійним пожертвам SoftServe, а також усіх небайдужих. Партнери проекту – дизайн-студія Dnes, магазин ІКЕА-манія.

“Відділення має свого штатного вчителя, який проводитиме заняття з дітьми у кімнаті, а місцеві волонтери зможуть організовувати дозвілля та цікаві творчі заняття”– розповідає Уляна Буденкевич, директор благодійного фонду “Відкриті очі”.

У кімнаті будуть чотири зони: творча, ігрова, читальна та освітня зі спеціально підібраними дитячими іграшками та матеріалами для розвитку.

У жовтні 2017 року Фонд вперше реалізував такий проект у Вроцлавській дитячій клініці ендокринології та діабетології спільно з Асоціацією Pozytywne.com та партнерами. Ідея створення такої кімнати виникла у співробітників розробницького центру SoftServe у Вроцлаві. Вони звернулися з цією ідеєю у БФ “Відкриті очі” компанії SoftServe і проект взяли в роботу. Після успішної реалізації проект вирішили втілити в Україні.

Кімната позитиву у Івано-Франківську стала першою з чотирьох запланованих на найближчий час в Україні. Такі ж кімнат и будуть у Харкові, Дніпрі та Рівному.

Фінансування проекту здійснюється на засадах фандрейзингу. Наразі проект облаштування чотирьох «Кімнат позитиву» вже зібрав понад 462 тис. грн, що становить 75% від необхідної суми.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.