Соціум

У Франківську відкрили соціальну пральню (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську запрацювала соціальна пральня.

Відкрили пральню за ініціативи франківського “Карітасу”, пише Репортер з посиланням на телеканал 402.

У Франківську відкрили соціальну пральню (ВІДЕО)

Безкоштовно випрати одяг сюди принесла 75-річна пенсіонерка Ірина Василівна. Вдома у неї, зізнається, немає для цього жодних зручностей – ні води, ні техніки. Тож свої та чоловікові речі жінці доводиться прати вручну на вулиці.

У мене нема вдома зручностей, в мене нема туалету в хаті, води, – каже Ірина Василівна. – У мене була така машинка не автомат, поламалася, я все в руках прала. А в мене чоловік лежачий. Для таких людей людей похилого віку, котрі не мають ніяких зручностей дуже важливо як є в хаті вода, все, то воно обходиться, а як нема то дуже тяжко. Вертаємося у ті  роки, коли дідіусь і бабуся прали на дошці, отак і ми зараз перемо.

Невеличку кімнату у приміщенні, де колись був міський Департамент освіти та науки, укомплектовували необхідним обладнанням. Сюди закупили три нові пральні машинки та сушарки.  Тож людям, каже працівниця пральні, видають вже чисті та сухі речі.

Ми приймаємо постільну білизну, також рушники, дитячий та дорослий одяг, – каже працівниця пральні Мирослава. – Людина може раз у два тижні принести 5 кілограм. У нас є вага,  ми зважуємо і 5 кг йде загрузка в одну машину. Перуться речі індивідуально кожної людини в одній машині, сушка так само.

Скористатися пральнею можуть внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці, які опинились у складних життєвих обставинах. Для цього з собою необхідно мати відповідні документи чи довідки.

Працює соціальна пральня з понеділка по п’ятницю. Одяг працівники “Карітасу” приймають тільки за попереднім записом.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні