Соціум

У Франківську відкрилася виставка моделей військової техніки (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У франківському Краєзнавчому музеї презентували виставку моделей військової техніки, яку присвятили до Дня Збройних Сил України.

Виставка налічує понад 100 експонатів. Це – макети та моделі зброї, моделі авіаційної, ракетокосмічної, сухопутної, морської військової техніки, пише Репортер.

виставка моделей військової техніки Франківськ

Ці роботи зробили вихованці науково-технічних гуртків з Калуша, Богородчан, Надвірної, Тлумача, Коломиї, Городенки та Франківська. Малим винахідникам від п’яти до 16 років.

15-річний Василь Шкраблюк з Тлумача займається моделюванням вже вісім років. На виставку привіз моделі вогнепальної та холодної зброї, а ще військові машини.

виставка моделей військової техніки Франківськ

Тут копії автомата Калашникова, лише я добавив свій глушитель і зробив такий приціл, – Василь Шкраблюк демонструє свої роботи. – Усе розкладається. Розкладний приклад, затвор, запобіжники, магазин. А тут я взяв за основу гвинтівку СВД, але також від себе добавив багато.

Читайте також: Без перепадів. Як вберегти побутову техніку під час вимкнень електроенергії

виставка моделей військової техніки Франківськ

На створення одного автомата, каже юнак, йде десь місяць-два. Використовує різні матеріали – фанера, деревина, пластик, металеві прутики і навіть коробки з-під чипсів чи одноразові тарілки.

Зараз хлопець працює над сучасною європейською зброєю. Каже, хочу розвиватися у сфері конструювання військової техніки й придумувати щось своє. В майбутньому планує стати інженером чи архітектором.

виставка моделей військової техніки Франківськ

Роботи з цікавістю розглядає 14 річний Володимир Колесніков з Донеччини. Він також відвідує гурток моделювання у Франківську. Каже, дуже подобається. У його доробку вже кілька літаків.

Зараз прийшов просто подивитися, може є якісь цікаві ідеї, – говорить хлопець. – Найбільше сподобалися військові машини. Роботи дуже продеталізовані, видно, що ця людина старалась. Ще сподобалися кулемети і дрон.

За словами директорки обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Христини Чепи, виставку проводять останні п’ять років, але як ніколи цього року вона актуальна, бо набула нової і потужної глибини.

виставка моделей військової техніки Франківськ

 

Діти дуже активно долучилися до виставки саме цього року, – говорить Христина Чепа. – Як на мене діти зрозуміли насправді що таке день ЗСУ. Взяли участь 15 центрів науково-технічної творчості та просто дитячої творчості області. Роботи різні – від дуже дитячих до детальних копій військової техніки.

Виставка триватиме до 20 грудня.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.