Соціум

У Франківську відбувся забіг “За тих, хто досі в полоні” (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У неділю, 19 листопада, на міському озері в Івано-Франківську пройшов забіг під назвою «Біжу за тих, хто досі в полоні». Розпочався він з гімну та промовою артиста Олексія Гнатковського.

Ми або на фронт, або для фронту, – каже Гнатковський. – Тому повинні робити все, щоб хоч якось дорівнювати тим  людям, які зараз стоять за нас. А більше того, ми повинні пам’ятати всіх людей, які віддають найважливіше, – своє життя, здоров’я та час для нашої перемоги. Це ті люди, які зараз у полоні, тому наше завдання – не мовчати.

За словами керівника департаменту молодіжної політики та спорту Віталія Матешка, на забіг зареєструвалось 60 людей, однак прийшло значно менше. Каже, прийшли саме  ті, хто хоче привернути увагу до полонених.

Спорт – це той вид діяльності, на який усі звертають увагу, – говорить Матешко. – Тому цей захід у нас не перший і не останній.  Хочу нагадати, що наша перемога настане тоді, коли ми будемо об’єднуватись, допомагати Збройним Силам України, намагатись різними способами визволяти наших бранців, нагадувати, кричати всіма способами про це.

Читайте: У Франківську відбувся турнір з вільної боротьби пам’яті Василя Котіля 

Серед учасників забігу були й родичі полонених.

Сестра полоненого захисника Азовсталі Тетяна вже втретє на такій акції.

Прийшла сюди, щоб нагадати про героїв Азовсталі, бо з інформаційного поля вони зникають, – каже Тетяна. – А їх  чимало, близько 2 тисяч. Якщо на початку полонених згадували на світовому рівні, проходили обміни, то зараз усе набагато важче. А ось такі забіги не дадуть забути про воїнів, які одними з перших стали на наш захист.

Переможниця забігу Тетяна Струтинська доволі часто бере участь у схожих подіях, але за полонених бігла вперше.

Знайомих, які зараз у полоні, у мене немає, є ті, що загинули, – говорить Тетяна. – Але не прийти й не підтримати полонених я не могла. Тим більше, усі зібрані гроші підуть на підтримку воїнів. У кожному заході, в якому можу допомогти, я беру участь. Якщо ми не там, то допомагаймо тут, на місці.

Під час події був відкритий аукціон, де кожен охочий міг придбати лот, або пожертвувати на армію. Наразі зібрали 7090 грн, але ще є онлайн-аукціон, тож сума – не остаточна.

Авторка: Ангеліна Каратник

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.