Соціум

У Франківську лише 30% багатоквартирних будинків мають найпростіші укриття (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пересидіти тривогу можна не всюди. В Івано-Франківську тільки 30% багатоквартирних будинків мають найпростіші укриття на випадок надзвичайної ситуації. Йдеться про підвали та цокольні приміщення.

З майже 3 000 житлових будинків перечекати небезпеку можна тільки у 400. А все через те, що ці приміщення, як правило, призначені для інженерних комунікацій та обладнання. І аж ніяк не для тривалого перебування великої кількості людей, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Читайте: Операційні столи й пудинг на фронт. Як німецька благодійна організація допомагає Франківську та Україні

Дуже багато будинків особливо візьмемо район Симоненка, Позитрон там є просто технічні підвали, – говорить заступник директора Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Геннадій Пономаренко. – У метровому підвалі звичайно висотою в метр ніхто не може розміститись, як би не хотіли, як би не обладнали. Дуже багато будинків обладнано домофонними системами тому люди скаржаться що не мають доступу, бо вони закритті й нема окремого входу з вулиці.

Відтак, запевняють у профільному департаменті, нині спільно з управителями працюють над тим, аби збільшити кількість найпростіших укриттів. Та їх відсутність, кажуть у мерії, не єдина проблема. Пояснюють – часто повітряна тривога застає людей посеред вулиці й вони не знають що їм робити далі. Відтак у соцмережах скаржаться на погану інформаційну роботу та відсутність вказівників до укриттів.

Читайте також: Пантоміма як «зброя». Живі скульптури з Франківська виступили у Бельгії та передали на ЗСУ 1500 євро 

Загалом в Івано-Франківську з першого дня війни функціонує 24 захисні споруди цивільного захисту. Під час небезпеки одночасно сховатися у них може близько 13 тисяч людей. Вони облаштовані усім необхідним.

Надзвичайники вкотре закликають мешканців не нехтувати повітряною тривогою та одразу йти в укриття. Актуальну інформацію про сховища можна знайти на спеціально розробленій інтерактивній мапі.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні