Соціум

У Франківську ще 64 людини завершили мовні курси

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську завершився ще один потік  мовних курсів. Цього разу участь у них взяла 64 людина.

Про це повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Репортер.

64 людина, завершення мовних курсів

15 учасників курсів навчалися очно, а 49 – онлайн. Їм вручили сертифікати.

Вікторія Дротянко, заступниця міського голови та директорка Департаменту освіти і науки, каже, ці курси стали відповіддю на виклики часу, об’єднавши людей з різних куточків світу.

На курсах є різні люди з усієї України, є студенти з-за кордону, які проходили навчання онлайн. Цього разу триває набір протягом квітня. Окрім вивчення мови, ці учасники мають також екскурсії містом, відвідування театрів, музеїв. Вони дуже змістовно і гарно проводять вільний час від навчання. І що найголовніше – вчаться не боятися спілкуватися рідною мовою, – говорить пані Вікторія.

Читайте: Брак тренерів і стадіонів. Як на Прикарпатті ветеранів витягують спортом

Керівниця мовних курсів Світлана Буртняк колись була вчителькою української мови в Марганці, що на Дніпропетровщині. Проте змушена була переїхати в Івано-Франківськ через війну. Вона знайшла новий дім та можливість продовжити свою місію – збереження української мови. Каже, людей об’єднала спільна мета.

Люди є з різних куточків України, з різних регіонів:з Донецька, з Миколаєва, Маріуполя, Мелітополя, Сєвєродонецька й Енергодара. Їх об’єднало одне бажання – вивчити і розмовляти українською мовою, –  говорить пані Світлана.

Мовні курси в Івано-Франківську розпочались в 2022 році.

Постійні вибухи, тривоги та безсонні ночі під обстрілами змусили Людмилу Кошик покинути рідну Шостку, що на Сумщині, та переїхати в Івано-Франківськ, де живуть її рідні. Шукаючи не лише безпеки, а й можливість адаптуватися, пані Людмила знайшла оголошення про мовні курси. На курсах української мови вона не тільки отримала необхідні знання, а й зустріла людей, які, як і вона, шукали підтримки та адаптовувались до нового міста.

Я закінчувала заклади російською мовою, тому чисто українською я говорила поганувато. Пішла і записалась на курси української мови на Січових Стрільців. Я вибрала місце, мені тут зручно. Для мене це було щось нове. Це було спілкування з такими ж людьми, які переїхали в це місто, які вже живуть у ньому”, – розповідає пані Людмила.

Читайте: Мирні, творчі, войовничі. Викладач косівського інституту Василь Дутка малює портрети випускників-захисників (ФОТО, ВІДЕО)

Міський голова Руслан Марцінків говорить, місто створює всі умови, щоб кожен, хто прагне, міг вільно володіти українською. Адже це запорука нашої безпеки та майбутнього.

Ми створюємо всі можливості, щоб люди, які проживали в російськомовних регіонах, могли вивчити українську мову. Так, воно десь дивно звучить для європейців й інших – вчити рідну мову. У нашій ситуації наш обов’язок – створити умови, щоб людина могла піти на курси. Ми робимо всі можливості, тільки вчи українську мову, спілкуйся українською мовою й переходь на українську мову. Це є безпека нашої держави і безпека України, – говорить Руслан Марцінків.

Організатори запрошують приєднатися до мовних курсів. Їх можна пройти як і у форматі онлайн, так і офлайн.

Читайте: Громадам виділятимуть гроші на будівництво укриттів. Яка ситуація зі сховищами на Прикарпатті

Деталі та запис:

  • запис в групу у Міському центрі дитячої та юнацької творчості (вул. Січових стрільців,37); 097 8131211 (Світлана).
  • запис у мікрорайоні Каскад (Ліцей №25, що на вул. 24-го Серпня, 13); 0500882989 (Василина).
  • запис в онлайн-групу – 0951019828 (Ірина).
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.