Соціум

У Франківську представили виставку графічних портретів «Звитяжці»

Google+PinterestLinkedInTumblr

У вівторок, 31 жовтня, у літературно-мистецькій залі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка презентували виставку графічних портретів «Звитяжці. Пам’яті тих, хто повернувся на щиті». Авторка робіт Ірина Чмелик.

На виставці представлено 55 портретів загиблих воїнів з різних куточків України. Роботи виконані у техніці малюнку олівцем та акварелі. За словами художниці, ці портрети вона почала малювати з початку війни – з 2014 року. На жаль, багато робіт почало з’являтися після повномасштабного вторгнення, пише Репортер.

 

Мені це дуже болить і я вирішила таким способом нагадувати про те, що ми маємо свободу і продовжуємо мати відносно мирне життя в тилу завдяки тому, що хтось щодня, щохвилино вкладає своє життя в наш світ, – говорить Ірина Чмелик.

Каже, їй було важливо зобразити саме людей, які не мали військового досвіду. Це творчі люди, які відчули небезпеку для країни й взяли до рук зброю. До війни ці люди були музикантами, художниками, поетами, спортсменами та вчителями.

Під кожним портретом коротка історія про загиблого захисника та захисницю.

На відкритті виставки відома франківська письменниця Ольга Деркачова читала прозу, яку також писала з початку війни 2014 року. Каже, така подія та виставка є дуже важлива, адже це пам’ять.

З портретів на нас дивляться ті, хто не завершив якісь важливі справи, – розказує письменниця. – І нам важливо і потрібно дивитися в очі тих людей, які не розказували, що війна – це не для них, що вони не створені для війни, що вони будуть тримати економічний фронт чи ще який-небудь фронт. Ці очі, ці емоції, які зафіксовані на портретах – це десь є наша совість і прохання замислитися і подумати, що оборонити свою державу ми повинні всі разом.

На виставку прийшли рідні загиблих Героїв. Мама Святослава Кондрата – пані Оксана розповідає про сина, що він був дуже творчою людиною, написав багато віршів. Відвідував різні гуртки – спортивні, літературні. Його любили і знали.

Святослав Кондрат пішов добровольцем у 2016 році в АТО ще студентом. Під час вторгнення був у Польщі, але одразу не вагаючись знову став на захист країни.

Він дійсно саме справжнє світло і щира душа з тих самих патріотів, які справжніми, відданими і вірними стали на захист Україну, – говорить Оксана Кондрат. – Він завжди живий в моєму серці. Я його до останнього подиху, напевне, не відпущу й не змирюся з тим, що його нема. Він просто зараз став у небесні лави, став небесним янголом, який охороняє мене звідти. Я відчуваю його присутність. І він завжди присутній в строю.

В експозиції виставки — портрети братів Бутусіних, Назарія Лугарєва, Володимира Витошка, Дмитра Коцюбайла, Тараса Стахіва, Андрія Гуля, Василя Гуцуляка, Назара Могорука, Володимира Савчина, Івана Прокіпчина, Івана Головатого, Ігоря Паливоди, Івана Сапіжака, Артура Грималюка, Ігоря Іваниковича, Михайла Кознюка з івано-Франківщини.

Виставка триватиме два тижні.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.