Соціум Фото

У Франківську перевірили, як годують дітей у 13 школі (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У вівторок, 27 березня, Мар’яна Вершиніна з ГО “Мами Прикарпаття” разом з журналістами перевірили, як годують учнів у 13 школі Івано-Франківська.

“В яку б школу не йшли – одразу нас кличуть і в усі інші, – каже Вершиніна. – Кошти на фінансування експертизи у санстанції дає Держпродспоживслужба. Скарги зазвичай однакові – не смачно, їжа холодна, одноманітна”.

Їдальня тут розташована у цокольному приміщенні. Діти, коли виходять зі столової, кажуть, що смачно.

“Дивіться, у працівників їдальні на руках з’явилися рукавички, – це для вас” – сказала мама першокласника Наталія Амарі.

На виході зі столової Наталія запитала в сина, що він їв і чи було смачно. Хлопчик відповів, що смачно, але з’їв не все.

“Раніше було гірше, торік були інші кухарі, тепер змінили і збільшився асортимент”, – розказала школярка Аліна.

Зі слів директорки Ольги Драпак, їдальня вміщає до сотні дітей. На попереднього підприємця скаржились, тому школа розірвала з ним договір і знайшла нового – через платформу Прозорро.

“У нас торік змінилась газдиня, приватний підприємець орендує приміщення безкоштовно, сплачує тільки за комунальні. Тут харчуються як пільгово, так і за гроші. Сніданок коштує 15 грн, обід – 20 грн. Представники громадськості, батьки – перевіряють, – каже Ольга Драпак. – Іноді бувають скарги що прохолодне, бо треба поремонтувати обладнання. З ремонтниками вже зв’язувались. Їжа швидко стигне, тарілки треба розставити до приходу дітей, а, наприклад, макарони, до того часу вже ледве теплі. Скарг, що їжа несмачна, – немає. Є продукти, які не хочуть їсти: гречаний суп, горохове пюре. Є діти, які нічого не хочуть. Дивуюсь, чим їх годують вдома, бо люблять лише сосиски”.

Із мінусів – є щерблені тарілки, є погано помиті. Не всюди є цінники, меню в їдальні висіло вчорашнє. Компот роблять із розведеного апельсинового соку, за словами школярів, смакує – як вода з цукром.

“Робили 10 проб з рук, контактних поверхонь, крім того – проби води і порції обіду на калорійність. Попередня перевірка у цій школі була минулої осені, результати були позитивні. Тоді не було виявлено хімічних елементів, шкідливої мікрофлори”, – розповідає головний спеціаліст управління Держпродспоживслужби Богдан Волосянко.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.