Соціум Фото

У Франківську “ОПОРА” розповіла, як уникнути фальсифікації на виборах (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 29 березня, в антикафе “Stantsiya” відбувся дататон “Реальні вибори”. Захід організувала громадська мережа “ОПОРА”, представником якої є лектор Григорій Сорочан.

Сорочан пообіцяв слухачам навчити їх опрацьовувати великі об’єми інформації. Що більше інформації вдасться проаналізувати – то більше маніпуляцій, прихованих історій та прогалин у звітностях вдасться викрити.

“Найцікавіше працювати зі свіжими матеріалами, бо вони ще актуальні – каже спікер Григорій Сорочан. – Хоча, тенденції можна відслідковувати і на старих матеріалах. Наша команда нещодавно взяла з архівів протоколи із виборів 90-х років – це вже історія”.

Спікер попередив слухачів, що буде їх експлуатувати і націлений на подальшу співпрацю, бо має на меті навчити активістів та журналістів збирати матеріали і проводити на їх основі розслідування.

Одне з питань, яке досліджували на зустрічі – фальсифікація. Це тема, яка на слуху під час кожних виборів, а громадська мережа “ОПОРА” вчить знаходити порушення, досліджувати розслідувати та оприлюднювати їх.

Для участі у дататоні потрібен ноутбук, аби мати змогу опрацьовувати матеріали.

Слухачі самі пропонувати варіанти даних, які можна дослідити – декларації, протоколи з виборчих дільниць, адреси і т.д.

За словами Сорочана, почати пошук можна з відхилень у цифрах, у витратах із держбюджету, інформацію можна знаходити на сайтах державної звітності. Дані можна копіювати з архівів, активісти кажуть, що у Франківську з цим немає проблем.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.