Соціум

У Франківську очно працюватимуть 47 шкіл, – Марцінків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

47 закладів середньої освіти будуть працювати. А також для вихованців відкриються 40 дошкільних закладів.

Три школи та п’ять садків очно зустріти дітей не зможуть – такий висновок військово-цивільної адміністрації на підставі актів обстеження, повідомляє Репортер з посиланням на сайт міського голови.

У зв’язку із тим, що відкритися змогли не всі садки, то відвідувати їх зможуть діти, обоє батьків яких працюють або служать в ЗСУ. Для цього потрібно надати відповідні документи.

Начальниця Департаменту освіти, заступниця міського голови Вікторія Дротянко пояснила, що п’ять закладів не зможуть відкритися, через відсутні укриття. Адже дозвіл на відкриття дає ВЦА на підставі актів обстеження. Проте дітки з цих садочків зможуть відвідувати той заклад, який буде працювати.

«Це стосується 21 садочка «Подоляночка». Діти з нього зможуть вчитися в садочку №4. З садка №9 «Дзвіночок» дітки підуть у садок №11. З садочка №31 – у Хриплині. Садочок №14 буде вчитися в 1-му садочку, а вихованці з садочку №36 будуть вчитися у №35. Для решти садків функціонування буде в звичному режимі», – зауважила Директор Департаменту Освіти та науки Вікторія Дротянко.

Із закладів загальної середньої освіти навчання розпочнеться у 47. 

При цьому в порівнянні з попереднім роком мережа закладів збільшиться на 39 класів. Школи та ліцеї мають охопити 35 тисяч учнів. А ще 2000 учнів навчатимуться за кордоном.

Не зможуть відкритися для очного навчання три заклади: Ліцей №10, Вовчинецька гімназія, Ліцей ім. Романа Шухевича.

Що робити школярам закладів, котрі не відкриються?

«Ті, хто хочуть фізично вчитися, можуть повідомити про це директора закладу. Тоді дитина зможе відвідувати навчання в закладі, який має право працювати. Наприклад діти з 10 ліцею зможуть вчитися у Ліцеї 20. А ті, що хочуть вчитися онлайн – будуть навчатися онлайн», – пояснює Вікторія Дротянко.
Також очільниця Департаменту додає, що протягом цього року проводили два опитування серед батьків і визначили, яку форму навчання вони хочуть обрати.
«У першому опитуванні батьки голосували 70% онлайн і 30% офлайн. З наближенням до 1 вересня цифри дещо змінилися. Трохи більше батьків хочуть вести все ж таки дітей в школи», – зауважує Вікторія Дротянко.

Загалом навчання в режимі офлайн розпочнуть:

  • 47 закладів загальної середньої освіти із 55
  • 40 закладів дошкільної освіти із 45
  • 9 закладів позашкільної освіти із 14
  • 9 закладів професійно-технічної освіти
  • У всіх цих закладах облаштовані укриття.
У перший клас цьогоріч піде 3 416 дітей. Це 132 класи. Також на навчання зараховано 1040 дітей з-поміж ВПО. Найбільше з них навчатимуться у Ліцеї №3 – 185 учнів, Ліцеї № 20 – 91 учень, Ліцеї №4 – 74 учні та Ліцеї №22 – 70 учнів. У садочках навчатимуться 142 дитини з особливими освітніми потребами та 270 діток – здобуватимуть освіту у ліцеях.

А ще цьогоріч вперше учні 5 класів навчатимуться за програмою Нової української школи. В Івано-Франківській громаді це 3809 дітей.

Загалом учні 1-11 класів забезпечені підручниками на 93%. Для учнів 5-их класів Міністерство освіти й науки запланувало на вересень доставити підручники з української мови та літератури, математики та історії. Поки рекомендують використовувати електронні версії підручників, розміщені на сайтах МОН України, Інституту модернізації змісту освіти, Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та електронних бібліотеках Ліцеїв.

Всі школи користуватимуться електронними журналами та щоденниками. 29 (59%) закладів загальної середньої освіти обрали сервіс «Єдина школа», а 20 (41%) «Нові знання».

Коли вчитися, а коли відпочивати?

  • І семестр навчання триватиме з 1.09.2022 – по 23.12.2022 року
  • ІІ семестр з 27.02.2022 – по 16.06.2022 року
  • Зимові канікули плануються з 26.12.2022 – по 26.02.2022 року.
«Завдання нашого покоління, щоб діти, які пішли цього року у 1 клас не воювали. Тому основне наше завдання зараз – це акцент на військово-патріотичному вихованні. Особливо 8, 9, 10 та 11 класи. Варто було б ввести додаткові факультативи, якщо навчальна програма достатньо не приділяє цій темі увагу. Якщо ми виконаємо це, то можна сміло казати, що всі справилися», – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Крім того, міський очільник громади додає, наразі ж важливо забезпечити якісне і безпечне навчання:
«В теперішніх умовах ми не можемо просто дозволити собі відкрити той чи інший заклад. Зауважу, що дозвіл на відкриття закладів освіти дає військова цивільна адміністрація на підставі актів обстеження. Про людське око закласти мішками з піском вікна на коридорі і говорити, що школа готова – це не спрацює. До того треба підходити відповідально. Де треба – будувати укриття, облаштовувати сховища. Але дійсно якісно і надійно! Прошу відповідально поставитися до цих завдань. Бо зараз у нас вихід один – або ми переможемо, або вороги. Я хочу, щоб перемогли ми», – додав Руслан Марцінків.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.