У середу, 7 вересня, в Івано-Франківську пройшов перший майстер-клас для дітей кулінара Євгена Клопотенка. Захід провели для дітей-переселенців, а також для всіх охочих малих франківців.
За словами Клопотенка, з дітьми працюватиме професійна команда і весь захід розроблений спільно з психологами, пише Репортер.
Ми побачили, що дітям потрібна підтримка. Через їжу вони можуть вивільнити свої страхи, – каже Клопотенко. – Коли діти готують усі разом, вони соціалізуються. Війна триває, є багато психологічних проблем, яких ми поки не бачимо, але потім вони почнуть проявлятися. Це перший проєкт в Україні, де ми показуємо, що їжа може допомагати.
На перший майстер-клас зібралося 14 дітей. Готували салат «Цезар», боул з гречкою і лимонад. За словами кулінара, це корисні й поживні страви. Також вивчали різні спеції, трави та смак, який вони надають їжі.
Читайте також: Євген Клопотенко: «Головне – не гроші, а щоб люди були нагодовані»
Ми будемо розповідати, що таке боул, чим він корисний, звідки з‘явився «Цезар», – розповідає Євген Клопотенко. – У стравах, які ми готуватимемо, є цукор, але стільки, скільки дозволено за нормами. Під час стресу наш мозок вимагає цукру. Але тут діти зрозуміють, що натомість можна зготувати собі корисний сніданок чи перекус.
Їжа і соціалізація
Це – спільний проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ініціативи з поліпшення культури харчування Cult Food. Загалом завдяки проєкту допомогу отримають понад 5000 дітей у різних містах України.
На одному з майстер-класів була дитина, яка два тижні жила у підвалі й не виходила на вулицю весь цей час, – розповідає Євген Клопотенко. – Через це дитина два місяці не розмовляла. Потім цей хлопчик – а він мріяв бути шеф-кухарем – прийшов на майстер-клас, почав спілкуватися з дітьми. Мама стояла і плакала, бо він почав говорити вперше за 1,5 місяці. Такі історії є і вони у кожного свої.
Кулінарні майстер-класи для дітей у Франківську триватимуть до кінця жовтня кілька разів на тиждень. Реєстрація – за посиланням.
Авторка: Ольга Романська
Comments are closed.