Соціум

У Франківську майбутніх водіїв вчитимуть по-новому (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Україні тепер по-новому навчають водіїв. Новий варіант, кажуть учні, логічний, але не дуже зручний. Адже тепер на навчання доведеться виділяти більше часу.

Сісти за кермо можна лише після успішного складання іспиту на знання правил дорожнього руху. Та перед тим майбутні водії повинні отримати свідоцтва про закінчення теоретичної практичної підготовки, пише Репортер.

Після іспиту в територіальному сервісному центрі МВС учні отримують свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки. Воно діятиме рік. Документ, пояснюють фахівці, є перепусткою на практичний курс навчання. Як тільки людина завершить вивчати й цей блок, автошкола видаватиме інше свідоцтво – про закінчення практичної підготовки, яке дійсне два роки. І вже з ним можна складати фінальний іспит, щоб отримати посвідчення водія.

Це логічно, бо коли людина йде на практичні заняття, вона вже теоретично підготовлена. Вона вже знає правила дорожнього руху, може орієнтуватися в ситуації на дорозі, – каже викладач-інструктор Володимир Хімей. – Перші практичні заняття проходять на автодромах, закритих майданчиках. Людина опановує тут ази володіння, вчиться реагувати на всілякі ситуації. Потім інструктори, коли бачать, що людина готова, випускають учня на дорогу.

Новий алгоритм навчання не стосується учнів, які розпочали підготовку або перепідготовку в автошколі до 24 липня. Тож поки їх довчають за старою схемою.

Крім того, за новими нормами теоретичний курс можна проходити в одній автошколі, а практичний – в іншій. Обирати дозволено серед акредитованих навчальних закладів.

Деталі в сюжеті каналу 402:

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні